Kartal gün sayıyor

Kartal gün sayıyor
Cumartesi 14.05.2016

Osmanlıspor maçından 1 puan aldığı takdirde şampiyonluğunu resmen garanti edecek olan Kartal, kupayı müzesine götürmek için geri sayıma başladı

Beşiktaş'ta tüm gözler yarın oynanacak Osmanlıspor maçına çevrildi. Siyahbeyazlılar bu karşılaşmadan '1 puan' bile aldığı takdirde, 2015-16 sezonunu resmen 'şampiyon' olarak tamamlama hakkını elde edecek. Beşiktaş'ın bu durumda alacağı Süper Lig Şampiyonluk Kupası'nın tanıtımı dün Ankara'da yapıldı. Şampiyonluk Kupası'nın geçen yıl olduğu gibi yine Selçuklu motifinde olduğuna dikkati çeken Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, motifin birlik-beraberlik ve zafere vurgu yaptığını dile getirdi. Kupa, teşkilatın internet sitesinden duyurulacak saatlerde sporseverler tarafından görebilecek. Bu yıl futbol sezonunun çok yoğun geçtiğini belirten Kasapoğlu, rekabet ve heyecanla geçen Spor Toto Süper Lig'de sezonun bitimine iki maç kaldığını hatırlatarak, "Düğüm çözülmek üzere. Ben şimdiden şampiyon olacak takımı kutluyorum ve umuyorum ki bizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil eder" ifadesini kullandı.

10 kilo 300 gram
Spor Toto Süper Lig 2015- 2016 sezonu şampiyonluk kupası, 10 kilo 300 gram ağırlığında. Kupanın 9 kilo 300 gramı 925 ayar gümüş, 1 kilosu ise 925 ayar gümüş üzerine altın kaplama olarak üretildi. Ana esin kaynağı Selçuklu Yıldızı'nın "birlik-beraberlik" ve "zafer" unsurları, kupaya ilham vermesinde önemli rol oynadı. Gök Medrese, Divriği Ulu Camii ve Mevlana Türbesi'nin ardından Selçuklu Yıldızı, bundan sonra şampiyonlara verilen kupalarda da yerini alacak.
DİĞER
Etiketler Spor, Futbol, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN