Devamını getirir

Devamını getirir
Pazartesi 16.05.2016

Şenol abi hırslı bir insandır, burada bırakmayacaktır. Tırnaklarıyla kazıyarak buraya geldi. Hak eden bir futbol takımının başında şampiyon oldu. Beşiktaş tarihinin en renkli şampiyonluğuydu

Birinci hafta Beşiktaş'ı yazmaya başladık, 33. haftada şampiyonluğunu değerlendiriyoruz şimdi. Arayı düşünüyorum, Beşiktaş açısından çok da farklı şeyler konuşmuyoruz. Anasının ak sütü gibi helal bir şampiyonluk.
Belki de dünya futbol tarihine geçtiler, evi olmadan bunu başardı Beşiktaş. 33 haftanın sadece 3'ünü evinde oynayabildi.
Beşiktaş oyunuyla da hak etti bunu. Farklı televizyonlara koysanız maçları, ben Beşiktaş'ın maçını izlemek isterdim bu sezon boyunca.
En uçtaki Gomez olağanüstü oynadı.
Beşiktaş'ın Mazhar-Fuat Özkan'ı Oğuzhan-Sosa-Atiba da harikaydı.
Ayarlasan böyle olmaz. Matematik olarak şampiyonluğunuzu kendi evinizde alıyorsunuz, yıllardır bu stadın özlemiyle yanıp tutuşurken. Ligde iddiasız takımın az olduğu, 7 takımın Avrupa'ya oynadığı, küme düşenlerin belli olmadığı bir ligde bunu başarabilmek çok daha değerli ve zor.
3-0 öndeyken Şenol Güneş savunma oyuncularına kızıyordu. Kazanırken de 'aması' vardı hep hocanın, daha iyi olmak adına. Bu çok önemlidir. Kendi kariyeri açısından da resmi olarak ilk şampiyonluğunu kazandı, iyice rahatlayacaktır. Şenol abi hırslı bir insandır, burada bırakmayacaktır.
Tırnaklarıyla kazıyarak buraya gelmiş bir abimiz, bir hocamız. Trabzonspor'la 82 puan alıp ikili averaja kalmış, 96'da dramatik bir şekilde kaybetmiş. Allah da çalışana veriyor.
Gerçekten de hak eden bir futbol takımının başında şampiyon oldu. Herkes saygı duyuyor. Beşiktaş tarihinin en renkli şampiyonluğuydu.
Yorumcu kimliğimin dışında F.Bahçeli kimliğimle de konuşabileceğimi düşünüyorum. F.Bahçeliler'e de sorsanız Beşiktaş'ın başarısı ortada.
F.Bahçe de açıkçası elinden ne geliyorsa yarışta tutunmaya çalıştı. Formalite bile olsa kazandı dün akşam.
Gecelerine gündüzlerine kattılar, çalıştılar. 'Çok konuştular' diyorlar, bırakın da zevkini alsın, konuşsun.
Bizleri, medyayı kıramadığı için çıktı sonuçta. Önemli kararlar alarak bu noktalara geldi. Quaresma'nın dönüş kararı, Fiorentina'da zor günler geçiren Gomez'i alabilmek, elde sadece Rhodolfo varken Ersan'ı gönderebilme cesareti. Marcelo'yu cebinizde tutmazsanız yapamazsınız.
Görünmeyen kahramanlar vardır şampiyonluklarda. Fizyoterapistinden masörüne kadar herkes önemli...
Kusur arayalım desek ben Beşiktaş'a kusur bulamıyorum.

Ozzie seneye
Oğuzhan'da bir malzeme hep vardı.
Orta saha oyuncusu ve 92 doğumlu.
Orta sahaların en fit olduğu dönemine geldi. 26-27'de çok daha iyi olacak, performansı seneye daha da artacaktır. Ekonomik oynamayı öğrenmesi de tecrübe işidir.
Attığı golden daha fazla atar, daha fazla da attırır. İyi yaşarsa, iyi çalışırsa ki çalışmış, hem kendisi hem milli takım için çok iyi bir iş başardı. Tolga da bir ara kriz yaşamıştı, ona özel bir parantez açmak isterim. Krizleri doğru yönetti, sakin kalabildi, güçlü durdu. Büyük kulüp taraftarıyla küstüğünde barışmak kolay değildir.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN