Tebrikler Beşiktaş!

Tebrikler Beşiktaş!
Pazartesi 16.05.2016

Siyah-beyazlılar öyle de şampiyon oldu, böyle de... Para için futbolcu sattı, ligin çoğunda gurbette yarıştı, maddi açıdan zorlanırken stat yaptı. Yani öyle de şampiyon oldu, böyle de! Alkışlayıp, kutlamak gerek

Beşiktaş takımı öyle de şampiyon oldu, böyle de şampiyon oldu! Şimdi diyeceksiniz ki "Bu öylesi, böylesi ne demek?" Öylesi de şu, böylesi de;
Beşiktaş, 3 senedir dışarıda oynayan, harcamaları kısıtlı olan, para için futbolcu satan bir takım… Rakibi Fenerbahçe ise sezon başında neredeyse 15 futbolcusunu gönderiyor, 35 futbolcu alıyor… Birisi gurbette yarışıyor, birisi evinde… Birinde ciddi futbolcular ve ciddi bir antrenör var, birisinde şımarık futbolcular ve şımarık bir antrenör… Birisi maddi açıdan zorlanıyor, birisine devamlı para akıyor. Üstelik o ilk bahsettiğim birisi stat yapıyor! Yani Beşiktaş öyle de şampiyon oldu, böyle de… Alkışlayıp, kutlamak gerek.
Hatta bir maç kala Türkiye Futbol Federasyonu'nun sağlıklı ilgili vatandaşları, saçma sapan bir karar alarak Beşiktaş'ın antrenmanına gidiyor. Şampiyonluk maçı öncesi 'doping baskını' yapıyor.
Yani öyle bir zihniyet var ki Türkiye'de, her yerde oynuyorlar!
Yıllarca da oynadılar!
Bu noktada Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın 3 ay önce söylediği bir cümle var; Herkesin bir hesabı vardır, doğrudur veya yanlıştır. Ama Allah'ın bir hesabı vardır ki kimse onu bilemez. İyi niyetli olursanız Allah da sizin yanınızda olur.
Ama art niyetli olursanız, her şeye bir şey yaparsanız sonunda tokadı yersiniz. Ama sonunda yersiniz… Niye? İşkence çeke çeke… Şampiyonluk maçından sonra "O böyle oynamış, bu böyle oynamış" hepsi hikayedir. Kazananı tebrik etmek gerekir.
Beşiktaş takımı başkanından yöneticisine, teknik direktöründen futbolcusuna, sağlık ekibinden masörüne ve bu sene Olimpiyat'ta, Başakşehir'de Konya'da, Ankara'da ve son olarak Vodafone Arena'da takımlarını yalnız bırakmayan taraftarına kadar sonuna kadar şampiyonluğu hak etti.
Onları ayrıca kutlamak lazım.
Ama işleri şimdi daha zor. Şöyle ki; aynı transfer politikasını güderler ise bu Beşiktaş'ın geleceği açısından avantaj olur. Hatta bu G.Saray ve F.Bahçe'ye de örnek olur. Onların da zorla ayağını yere bastırırlar. Belki de bu Türk futbolunun geleceğini kurtarmak olur. Zor bir işi başardılar. Önlerinde daha zoru var; Şampiyonlar Ligi… Maçlar biter yeni sezon hazırlığı başlar. Bu böyledir!
Hem de en radikal kararları alarak.
Şampiyonluk Beşiktaş camiasına hayırlı olsun.

Güneş'ten önce Fikret Orman...
Bu işlerde ben en baştaki adama bakarım.
Şenol Güneş'ten önce, ben başkanı bilirim. İyiyse de kötüyse de başkandır.
Önce başkanı kutlarım, sonra Şenol Güneş'i... Çünkü hocayı takımın başına getiren başkandır. Şampiyon olmadığında başkanı suçlarsın, şampiyon olunca hocayı değil.
Mesela Fikret Orman, stadı ligin bitimine 3 maç kala açarak risk aldı. Beşiktaş bu şampiyonluğu acı çeke çeke kazandı. Risk alarak kazandı. Başkan burada taşın altına eline koydu. Zaman zaman saçma açıklamalar yaptı. Ama şampiyonlukta önemli pay başkan Fikret Orman'ındır.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN