Şartlı evet

Şartlı evet
Salı 17.05.2016 20:04

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, "Önümüzdeki sezonun planlaması, transfer politikası ikna ederse, ben burada kalma konusunda olumluyum"

Beşiktaş'ın gol kralı Mario Gomez siyah-beyazlı takımdaki geleceği hakkında kesin konuştu. Beşiktaş'ı Türkiye'nin Bayern Münih'i olarak niteleyen Alman yıldız, siyah-beyazlı kulübün Şampiyonlar Ligi'ne uygun yapılanmaya gitmesi durumunda takımda kalmak istediğini açıkladı.

"FİORENTİNA YÖNETİMİ VERİLEN SÖZLERİ TUTMADI"
NTV Spor'a açıklamalarda bulunan Gomez "Fiorentina'da transfer kararını nisan ayında alarak hata yapmıştım. Sezon sonunu bekleyip kulübün planlamasını görmeliydim. O sezon Balotelli'nin son dakika golüyle Fiorentina Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını kaybetti. Fiorentina yönetimi de vaat edilen yatırımları yapmamıştı. Takıma seviye atlatacak oyuncular transfer edilmeyince Nisan ayında verdiğim karar nedeniyle pişmanlık duymuştum" dedi.

"FİKRET ORMAN'A KALMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM AMA..."
Beşiktaş'taki geleceğiyle ilgili olarak Gomez, "Burada harika bir sezon geçirdim. İstanbul'daki şehir yaşamından memnunum. Beşiktaş'ı seviyorum. Ama transferim için önce şampiyon olalım sonra görüşelim dedim. Başkan Fikret Orman'a takımda kalmak istediğimi ama Beşiktaş'ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi için yapacağı planlamayı görmek istediğimi belirttim. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Geçen yıl Avrupa Ligi'nde iyi oynadık ama grup aşamasını geçemedik. Şampiyonlar Ligi'nde yatırım gerekiyor. Şimdi burada bana 'ligde 26 gol attı bize akıl vermeye kalkıyor' denmesin. Ben bunu ne kadar hevesli olduğumu anlatmak için söylüyorum. Burada başarı için tüm koşullar mevcut. Eğer gerekli pozisyonlara gerekli yatırımlar yapılırsa çok daha iyi yerlere geliriz. Devler Ligi'nde hedefimiz olmalı ve ona ulaşmaya çalışmalıyız. Orada İspanya şampiyonu, Almanya şampiyonu, İngiliz şampiyonuyla oynayacağız. İlk sezonda şampiyon olalım demiyorum ama taraftarımızı heyecanlandırmalıyız. Önümüzdeki sezon için kulübün yaratacağı projeleri gördükten sonra kararımı vereceğim. Burada kalmak konusunda iyimserim. Pozitif düşüncelere sahibim. Bu arada yazıldığı gibi başka takımlarla konuştuğum gerçek değil. Yarın sezon bitecek ve menajerim görüşmeleri devam ettirecek." açıklamasını yaptı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN