Yatırım olursa kalırım

Yatırım olursa kalırım
Çarşamba 18.05.2016

Kara Kartal’ın ‘Süper Mario’su Gomez, Beşiktaş’taki geleceğiyle ilgili “Burada kalma konusunda iyimserim” derken, kulübün hedefleri ve yatırımlara bakacağını söyledi

Beşiktaş'ın bu sezon şampiyonluğu kazanmasında önemli rol oynayan isimlerin başında gelen Mario Gomez, kulüpteki geleceğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. NTV Spor'a konuşan Alman yıldız. şu ifadeleri kullandı:

- Her oyuncu şampiyon olmak için bu mesleği yapar. Stuttgart ve Bayern Münih'te şampiyonluklar yaşadım. Burada bunu tekrar yaşıyorum.

- Beşiktaş'ın 7 senelik hasreti sadece son üç maçta oynayabildiğimiz Vodafone Arena'da son buldu. Bundan daha iyisi olamazdı.

- Fİorentina'da her şey beklediğim gibi gitseydi buraya gelmemiş olacaktım. Bu duyguları yaşamayacaktım. Bir kulübü seçerken hep şuna dikkat ettim: Kulübün seviyesi ve beklentileri. Bir tek Fiorentina'da hata yaptım.

- Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Almanya'daki Bayern Münih'e çok benziyor.

- Sezon başında Robin van Persie ile beni kıyaslıyorlardı. Benim hedefim onu geçmek değil, şampiyon olmaktı. Ben Almanya'da gol kralı oldum ama o sezon Dortmund'un arkasında kalmıştık. O yüzden bunun pek anlamı kalmıyor.

- Beşiktaş'ta kalıp kalmamam takımın yeni sezon planlamalarına bağlı. Şu anda hiçbir kulüple görüşmedim. Kararı sezon sonunda vereceğim. Burada harika bir sezon geçirdim, harika bir şehirde yaşıyorum ve burayı çok seviyorum. Başkanla yaptığımız görüşmede "Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız" dedim. Belli bir yatırım gerekiyor. Burada kalma konusunda iyimserim ve gerekli iradem bulunuyor. Yaz döneminde menajerim kulüple görüşmeleri sürdürecek. Kulübümüzün Şampiyonlar Ligi içi hedefleri beni tatmin ederse, yatırım yapılırsa burada kalmak için olumlu duygular içerisindeyim.

- Almanya'da Türkiye'den bahsederken belirli önyargılar var ve bunlar olumlu değil. Yanlış bir bakış açısı var. Stadyumlar, taraftarlar muhteşem, kulüpler profesyonelce yönetiliyor. Bunları ancak Türkiye'ye gelince, burada yaşayınca anlayabilirsiniz.

- Eto'o bana "İtalya Ligi, Türkiye Ligi'nden daha iyi" demişti. Burayı yaşayınca, burada oynayınca Eto'o'nun yanıldığını düşünüyorum.

- Her ligin karakteristik bir özelliği var. Ne mutlu ki bu sezon şampiyon olduk. Ben de bunun bir parçası olduğum için gururluyum.

ALMAN MİLLİ TAKIMI'NA ÇAĞIRILDI
Beşiktaşlı Mario Gomez, yeniden milli takıma çağrıldı... Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası aday kadrosuna Gomez'i de davet etti. 27 kişilik kadro 31 Mayıs'ta 23'e indirilecek. Bu arada Şenol Güneş Alman yıldızın takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Mario Gomez ile ilgili bugün bir şey söylemek doğru değil. Oyuncu burada mutlu ve başarılı. Gidecekse ya ekonomiktir ya da daha üst bir takıma gidecektir. Bize gitmesiyle ilgili bir şey gelmedi. Mario buraya geldiği zaman o iyih alde değildi. Eğer kendisini daha iyi kılacak bir takım yoksa gideceğini düşünmüyorum."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN