İstanbul boğazında Beşiktaş konvoyu

İstanbul boğazında Beşiktaş konvoyu
Perşembe 19.05.2016 18:22

Süper Lig'i şampiyonlukla kapatan Beşiktaş, Vodafone Arena'da gerçekleşecek kutlamalar için deniz yoluyla Dolmabahçe'ye geldi. İstanbul boğazında siyah-beyazlı takıma teknelerle eşlik eden taraftarların oluşturduğu deniz konvoyu, muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.

Sezonu Fenerbahçe'nin önünde şampiyon olarak kapatan Beşiktaş, saat 17.00 sıralarında Kandilli - Vaniköy'den tekne ile Dolmabahçe'ye doğru yola çıktı. Siyah-beyazlı takıma çok sayıda taraftar teknesi de tezahüratlar ve meşalelerle eşlik ederken, boğazda renkli görüntüler ortaya çıktı. Beşiktaş'ın Vodafone Arena'ya doğru ilerleyişi marşlar eşliğinde yaptı. Şampiyonluk kupasını bu akşam Vodafone Arena'daki kutlama programı ile alacak olan Kara Kartal Beşiktaş iskelesine vardı.

"HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN İYİ KUTLAMA"

Beşiktaş'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan ve sezonu 9 gol, 13 asistlik performansla bitiren Jose Sosa, teknedeki şampiyonluk kutlamasında açıklamalarda bulundu.

Arjantinli futbolcu "Tekneyle direkt karşıya geçeceğimizi düşünüyordum, bunu beklemiyordum. Hayatımda gördüğüm en iyi kutlama. Gerçekten mükümmel. Mutluluğu limitlerde yaşıyoruz" dedi.Atiba: Bunun tarifi yok. Mükemmel bir duygu, harika. Ben böyle bir şey görmedim. Yeni stadımızla Şampiyonlar Ligi'nde oynamak bizim için çok güzel olacak. Bizim için çok heyecanlı maçlar olacak.

Quaresma: Buraya geri döndüğümde 'İstanbul'u siyah-beyaza boyayacağız' demiştim. Bugün taraftarlarımız bu şehri gerçekten siyah-beyaz yaptı. İstanbul'u siyah-beyaz görmek, bir oyuncunun hissedebileceği en yüksek duygu. Bunu tekrar yaşamak istiyorum.

Olcay Şahan: Şampiyonluk kutlamasında bile Beşiktaş bir numara. Gelecek sezon bir şampiyonluk daha istiyoruz.

Tolga Zengin: Daha önce böyle bir şey görmedim, gerçekten de müthiş bir tablo. Böyle bir şampiyonluğa böyle bir kutlama yakışır.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN