Yükselme vakti

Yükselme vakti
Cumartesi 21.05.2016

FOTOMAÇ’a özel şampiyonluk pozu veren Beşiktaşlı futbolcular, “Kazandığımız bu büyük ve anlamlı zafer önümüzü açacak” diye konuştular Siyah-beyazlı yıldızlar, “Artık sadece önümüze bakıyoruz. Arkamızda bıraktıklarımız, seneye de bizi takip edecekler” ifadelerini kullandılar

Onlar Beşiktaş'ın yılmaz savaşçıları... En zor anlarda sahneye çıkıp işleri yoluna koyan gizli kahramanlar... Kaptan Tolga Zengin, Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup ve Olcay Şahan'dan söz ediyoruz. Fotomaç'a konuşan bu dörtlü, şimdiden gözünü Şampiyonlar Ligi'ne dikmiş durumda. Devler Ligi'nde başarılı olacaklarını söyleyen futbolcular, "Hodri meydan. Herkesle savaşa hazırız. Artık devir Beşiktaş'ın devri" diyerek tüm rakiplerine mesaj yolladı.

Olcay Şahan: Gereken cevabı sahada verdik!
Fazla söze gerek yok; şampiyon olduğunda, herkese cevap veriyorsun. Biz gerekli cevabı vermiş olduğumuz için mutluyuz. Şu an eleştiriler ve rakiplerin ne yapıp yapmadığı bizi ilgilendirmiyor. Şampiyonluğun tadını çıkarıyoruz. Artık önümüze bakıyoruz. Arkamızda bıraktıklarımız, bizi takip edecekler. Futbol dürüst oynanınca güzel bir oyun. Bu sene sahada nasıl mücadele edilir en iyi şekilde gösterdik. Yeni stadı ile yeni bir Beşiktaş'ın temelleri atıldı. Şampiyonluklar artık Beşiktaş tarafından ambargolu. Yükselişe geçme zamanı geldi. Sadece Türkiye değil, Avrupa'da da büyük işler yapacağız. Önce milli takımla EURO 2016'da, sonra Beşiktaş'la Devler Ligi'nde Türk bayrağını en yukarılara çekeceğiz.

Oğuzhan Özyakup: Avrupa'yı 'Fetih'e gidiyoruz
Herkes elinden geleni yaptı ve şampiyonluk geldi. Her şey güzel başladı ama Gomez gibi bir yıldız oyuncu ile aynı mevkide oynamanın verdiği zorluğu yaşadım. Onun performansında benim büyük katkım var. Ben iyi olmasaım, o da iyi olmak için bu kadar mücadele etmezdi. Ona hep böyle takıldım! Gomez'le de, bir başka yıldızla da rekabete hazırım. Ben pes etmem. Her an kendimi hazır tutarım. Beşiktaş için de milli takım için de böyle. Şampiyonluk coşkusu yerini milli sınava bırakacak. Biz Avrupa'yı fethetmeye gidiyoruz.

Cenk Tosun: Bu zorlu yola başımızı koyduk
Bu sezon çok acılar çektik. Şehir şehir dolaştık ama bu zorlu yola başımızı koyduk. Güç birliği yaptık ve acıları şampiyonlukla taçlandırdık. Şenol hocamız her birimize o kadar inandı ve güvendi ki, onun inancını boşa çıkaramazdık. Hepimizin payı çok büyük ama en büyük pay da taraftarımızın. Her yerde bizi desteklediler, inandılar. Beşiktaş'ın şampiyonluğundan aldığımız güçle milli forma için terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bu kez sadece Beşiktaş taraftarıyla değil Türkiye ile coşmak istiyoruz.

Tolga Zengin: Tek başımıza değil 'takım'la başardık
Zorlu bir sezon olacağını, şampiyon olmak için de takım olmak gerektiğini biliyorduk. Bu şampiyonluk bizim için çok önemli. Gelecek şampiyonluklar için, bu şampiyonluk önümüzü açacak. Elbette inanılmaz mutluyuz, çünkü görevimizi en iyi şekilde yerine getirdik. Tabi ki bundan sonrası da var. Önümüzde yeni bir sezon var. O sezon içinde bu şampiyonluk bizim için çok önemli. Gelecek şampiyonluklar içinde bu şampiyonluk önümüzü açacak. Galibiyet alabilirsin, maç kazanabilirsin ama şampiyon olmak için 'takım' olmak gerekiyor. Burada çok iyi bir arkadaşlığımız var, çok iyi bir grubuz, çok iyi bir takımız. İnşallah bundan sonraki yıllarda da bu devam edecek.

ÖZEL RÖPORTAJ/ FATİH DOĞAN
Etiketler Futbol, Beşiktaş, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN