ABD sokaklarında Beşiktaş coşkusu

ABD sokaklarında Beşiktaş coşkusu
Cumartesi 28.05.2016 19:28

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'de 7 yıllık şampiyonluk hasretine son verince Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türk Günü yürüyüşüne siyah-beyazlı taraftarların coşkusu damga vurdu.

New York kentinde bu yıl 35'incisi düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali kapsamında, Türk Amerikan toplumu, Manhattan'da yürüyüşüne Beşiktaş'ın şampiyonluğu damga vurdu.

Yürüyüşe New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Atilla Pak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve diğer Türk toplumu temsilcileri de katılırken Amerika Beşiktaşlılar Derneği üyelerinin korteji yürüyüşte gövde gösterisine dönüştü.

Amerika Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ferruh Zor, "Beşiktaş'ın herkesin takdirini kazanarak elde ettiği bu zaferi kutlayarak şampiyonluğun coşkusunu yaşamanın keyfine varıyoruz, ekim ayında bin kişilik balo ile şampiyonluğumuzu daha görkemli kutlayacağız" dedi.

Kutlamalara Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali`nde başlayan siyah-beyazlı taraftarlar, daha sonra buradan Beyti Restorant`ta Gamze Hayırlı, Bülent Kayabaş, Tamer Pınarbaşı ve Sal Madumoski`nin güzel şarkıları ile sabaha kadar eğlendiler.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN