Yine yeniden Ospina

Yine yeniden Ospina
Salı 31.05.2016

İngiliz basınında, yedek kalmaktan sıkılan Ospina’nın Arsenal’i satışa zorladığı yazıldı. ‘Adresi Beşiktaş’ denildi

Devre arasında Boyko'yu renklerine bağlamasına rağmen Ukraynalı eldiveni elden çıkarması beklenen Beşiktaş'ta gözler bir kez daha Ospina'ya çevrildi. İngiliz basınında, Beşiktaş'ın geçen sezon 3 milyon sterlin önermesine rağmen alamadığı kaleciyi, Kolombiyalının ayrılma istediği nedeniyle daha ucuza kadrosuna katacağı yazıldı. Mirror'un haberinde 27 yaşındaki kalecinin daha fazla yedek kalmak istememesinin Arsenal'ı satışa zorladığı öne sürüldü.

Devler Ligi cazibesi
Everton ve birkaç Fransız kulübünün de peşinde olduğu Ospina'nın Şampiyonlar Ligi cazibesi ve Oscar Cordoba faktörü nedeniyle Kartal'a daha yakın olduğu kaydedildi. 2019 kadar sözleşmesi olan kaleci için Beşiktaş'ın 3 milyon euro'yu gözden çıkardığı iddia edildi.

Neden Ospina?
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş "Tolga Zengin'den çok memnunum. Ancak ayağını iyi kullanamıyor. Ona geri pas atıldığında kısa oynama uzun vur diyoruz" demişti. Ospina, tıpkı eski Beşiktaşlı Cordoba gibi ayaklarına çok hakim. Günümüz futbolunda da tüm teknik direktörler ayaklarını iyi kullanan kalecileri tercih ediyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN