Gomez imzaya hazır

Gomez imzaya hazır
Salı 12.07.2016

Alman forvet “Kalmak istiyorum” dedi. Fiorentina, Beşiktaş’ın 4 milyon euro’luk teklifini kabul ederse yarın resmi imzalar atılacak

Beşiktaş'ta, Euro 2016 öncesinden bu yana devam eden Mario Gomez operasyonu mutlu sonla noktalanmak üzere... Başkan Fikret Orman'la bir telefon görüşmesi yapan Alman oyuncu, "Beşiktaş'ta kalmak istiyorum, siz de Fiorentina'yla görüşün" mesajı vermesi üzerine görüşmeler başladı. Fiorentina ile yapılan ilk görüşmede İtalyan ekibi 5 milyon euro istedi, siyahbeyazlılar ise 3 milyon euro'luk tekliflerini 4 milyon euro'ya yükseltti. Gomez'in için Beşiktaş ile Fiorentina arasında Ağustos ayında geliri İtalyan ekibine kalmak üzere bir hazırlık maçı yapılması da teklif edilince, İtalyanlar teklife daha sıcak bakmaya başladı.

YILLIK ÜCRETİ 3.5 MİLYON EURO
Gomez Beşiktaş'tan, geçen sezon kazandığı parayı (Senelik 3.5 milyon euro) kazanacak. Tarafların anlaşması durumunda resmi imzaların yarın atılması beklenirken, siyah-beyazlılar ile 3 senelik sözleşme yapacak olan Gomez'in Beşiktaş'ta kalmasına en önemli etkenin, Avrupa'dan beklediği bir teklif alamaması olduğu ifade edildi.

ŞAMPiYON KADRO KORUNSUN
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, şampiyon takımın koruması gerektiğini savundu. Karadeniz; "Şampiyon takım 2-3 takviye ile 3-4 sene daha şampiyon olabilir. Takım dağılmamalıdır. Yönetim kurulu bütün gücünü kullanarak, gitmek isteyen oyuncuları kadroda tutmalıdır" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN