Web Sürümüne Geç

  Sosa noktayı koydu

  Sosa noktayı koydu
  Salı 12.07.2016

  Beşiktaş’ta 4 gündür idmanlara çıkmayan Arjantinli futbolcu, dün Türkiye’den ayrılmak istediğini açıklayıp, “Eşim Türkiye’de yaşamaktan korkuyor. İstanbul’dan ayrılma kararı aldık” dedi

  Siyah-beyazlı kulüpte durumu en çok tartışılan isimlerden biri olan Jose Sosa, dün akşam şok bir paylaşımla Beşiktaş'tan ayrılmak kararı aldığını açıkladı. Arjantinli futbolcu kişisel sosyal hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan terör saldırıları nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul'dan ayrılma kararı aldıklarını söyledi. Sosa, sosyal medyadan yayınladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  "Yaşadığım transfer durumu ile ilgili açıklama yapmak istedim. Bu açıklama ilk ve son olacak.
  Beşiktaş'tan ayrılma kararı aldım çünkü yaşadığım bazı ailesel problemler var. Sorun şu ki eşim İstanbul'da ve Türkiye'de yaşamaktan korkuyor. Bende eşimin endişelerini anlıyorum ve kızlarım için endişeleniyorum.
  İst anbul'da yaşanan son terör saldırısı bize çok yakındı, çünkü menajerim sadece 2 saat fark ile o saldırıdan kurtuldu. Bu son saldırıdan sonra ben ve ailem İstanbul'dan ayrılma kararı aldık. 2 kızım var ve onları korumam gerekiyor.
  Önceliğim her zaman ailem, futbol ikinci sırada.
  Beşiktaş ile yaşadığım sıkıntı maddi konular ya da sözleşmem ile ilgili değil. Ayrılmak istiyorum çünkü en iyi seçenek bu. Kulüpteki herkes ile bu durumu konuştum ve bana yardımda bulunmalarını istedim. Ayrıca ailemden uzak olduğum yerde futbolda oynayamam. Ben Beşiktaş'tan bana ve aileme yardım edilmesini ve bu problemin giderilmesini istiyorum.
  Beşiktaş'ta çok olağanüstü 2 yıl geçirdim ama yaşadığım bu problemden dolayı ayrılık kararı aldım."


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN