Web Sürümüne Geç

  Mücadeleden asla vazgeçmem

  Mücadeleden asla vazgeçmem
  Perşembe 14.07.2016

  Yıldız futbolcu, “Yıllarca onurumla forma giydim. Şimdi de sorumluluklarımın farkındayım” dedi ve şu sözleri ekledi: "Beşiktaş camiası beni kollarını açarak karşıladı. Kendime yakışanı yapıp, 4 yıl boyunca buraya layık olmaya çalışacağım. Bunun sözünü verebilirim.”

  Kara Kartal'ın flaş transferi Gökhan Gönül, dün başkan Fikret Orman'la basının karşısına çıktı, birçok konu hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı. Kendisini resmen Beşiktaşlı yapan 4 yıllık imzayı atan yıldız futbolcu, eski takımı Fenerbahçe'ye teşekkür ederken, siyah-beyazlı taraftarlara da önemli mesajlar yolladı. Başkan Orman'ın kendisiyle ilgili olumlu sözlerinin ardından konuşmaya başlayan Gökhan, "Başkanımızın söyledikleri benim adıma gurur verici. Beşiktaş camiası beni kollarını açarak karşıladı. Sorumluluklarımın farkındayım" dedi.

  ŞEREFİMLE FORMA GİYDİM
  Yıllarca Fenerbahçe'de onuruyla ve şerefiyle forma giydiğini belirten milli futbolcu, "Bende emeği çok olan futbolcu kardeşlerime, bütün yönetim kurulu üyelerine, Samandıra'daki emekçi kardeşlerime ve desteğini hissettiğim Fenerbahçe taraftarına 9 yılın her bir anı için teşekkür ediyorum" diye konuştu. Büyük camiaların arasındaki oyuncu geçişlerine Türkiye'de kolay rastlanmadığını da söyleyen 31 yaşındaki oyuncu şu sözleri sarfetti:

  GÖKHAN'DAN EN BÜYÜK SÖZ
  "
  Avrupa Şampiyonası'ndan sonra birkaç gün süre istedim ve kafamı dinledim. Sonrasında kararımı verdim ve bugün buradayım. Profesyonel futbolcuların ekmeklerini yedikleri kulübe hizmet etmek dışında bir düşüncesi olacağını sanmıyorum. Büyük vaatlerde bulunmak doğru değil. Şampiyonluk sözü veremem. Yanlış orta yapabilirim, hatalı pas verebilirim ama mücadeleden asla vazgeçmem. Bunun sözünü verebilirim."

  BAŞKANDAN DÖVME AÇIKLAMASI
  "
  Doğru olduğuna inanmadığım hiçbir şeyi bugüne kadar yapmadım. Beşiktaş'a geldiğim için mutluyum, 4 sene boyunca elimden gelen her şeyi yapacağım. Bir basın mensubunun Gökhan Gönül'e, "Bacağındaki kartal dövmesi yüzünden Beşiktaşlı olduğun söyleniyor. Bu konuya açıklık getirir misin?" sorusunun ardından Fikret Orman devreye girdi. Orman, "Gökhan, Beşiktaş'ın futbolcusudur. Gördüğünüz gibi siyah-beyaz giyinmiş" yanıtını verdi.

  77 NUMARADAN VAZGEÇMİYOR
  Bu arada Gökhan Gönül, 77'den vazgeçmedi. Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe'de yıllarca giydiği 77 numaralı formayı Beşiktaş'ta da sırtına geçirecek.

  AiLENE HOŞGELDiN GÖKHAN
  İmza töreninde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın ilk sözü, "Ailene hoşgeldin Gökhan" oldu. Gökhan'ı aralarında görmekten dolayı mutlu olduğunu kaydeden Orman, "Burası güzel bir aile. Hep birlikte güzel günler yaşadık ve yaşayacağız" ifadelerini kullandı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN