Web Sürümüne Geç

Soldan Büttner geliyor

Soldan Büttner geliyor
Pazartesi 18.07.2016

Beşiktaş, Kolarov’da ilerleme kaydedemeyince rotayı Alexander Büttner’e çevirdi. D.Moskova’yla anlaşan yönetimin, Hollandalı sol bekle de el sıkıştığı öğrenildi

Gökhan Gönül transferiyle camiasını fetheden, İsmail Köybaşı'nın ayrılmasıyla sol bekte transfer için düğmeye basan Beşiktaş'ın, geçmiş yıllarda da takımlarımızla adı sıkça anılan Alexander Büttner ile anlaştığı öğrenildi. Şampiyonlar Ligi'yle birlikte yoğun bir maç trafiğine girecek siyah-beyazlılar, sol beke Avrupa tecrübesi olan bir ismi kazandırmanın peşine düştü. Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda birçok isimle temasa geçen transfer komitesi ilk olarak Manchester City'nin Sırp yıldızı Aleksandar Kolarov'u mercek altına aldı. Başkan Fikret Orman'ın da doğruladığı bu isim üzerinde fiyat konusunda somut hamleler atılamayınca rotanın Dinamo Moskovalı Alexander Büttner'e çevrildiği belirtildi.

'Transfer gecikmesin' talimatı
Güneş'in transferlerin bir an önce yetiştirilmesi talimatı üzerine oyuncuyla ve kulübüyle anlaşma sağlandığı öğrenildi. Geçen sezonun ikinci yarısını Anderlecht'te geçiren 27 yaşındaki Hollandalı sol bekle 2+1 yıllık sözleşme konusunda el sıkışıldığı ve resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN