Web Sürümüne Geç

  Soldan Büttner geliyor

  Soldan Büttner geliyor
  18 Temmuz 2016, Pazartesi

  Beşiktaş, Kolarov’da ilerleme kaydedemeyince rotayı Alexander Büttner’e çevirdi. D.Moskova’yla anlaşan yönetimin, Hollandalı sol bekle de el sıkıştığı öğrenildi

  Gökhan Gönül transferiyle camiasını fetheden, İsmail Köybaşı'nın ayrılmasıyla sol bekte transfer için düğmeye basan Beşiktaş'ın, geçmiş yıllarda da takımlarımızla adı sıkça anılan Alexander Büttner ile anlaştığı öğrenildi. Şampiyonlar Ligi'yle birlikte yoğun bir maç trafiğine girecek siyah-beyazlılar, sol beke Avrupa tecrübesi olan bir ismi kazandırmanın peşine düştü. Şenol Güneş'in raporu doğrultusunda birçok isimle temasa geçen transfer komitesi ilk olarak Manchester City'nin Sırp yıldızı Aleksandar Kolarov'u mercek altına aldı. Başkan Fikret Orman'ın da doğruladığı bu isim üzerinde fiyat konusunda somut hamleler atılamayınca rotanın Dinamo Moskovalı Alexander Büttner'e çevrildiği belirtildi.

  'Transfer gecikmesin' talimatı
  Güneş'in transferlerin bir an önce yetiştirilmesi talimatı üzerine oyuncuyla ve kulübüyle anlaşma sağlandığı öğrenildi. Geçen sezonun ikinci yarısını Anderlecht'te geçiren 27 yaşındaki Hollandalı sol bekle 2+1 yıllık sözleşme konusunda el sıkışıldığı ve resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN