Kartal, Mathieu ve Adriano için devrede!

Kartal, Mathieu ve Adriano için devrede!
Çarşamba 20.07.2016 12:56

Sezon çalışmalarının ikinci etabını Avusturya'da gerçekleştirecek olan Beşiktaş transfer çalışmalarına devam ediyor.

Fabricio ve Gökhan Gönül'ü takıma katan buna karşılık Gökhan Töre'yi West Ham'a kiralayan siyah-beyazlılar stoper ve sol bek transferlerinde ekonomik şartlardan dolayı istediği adımları atamıyor.

STOPER VE SOL BEK İÇİN YENİ ADAYLAR

UEFA FFP kuralları çerçevesinde bonserviste kullanmak için Gökhan Töre'den gelen 3.5 milon Euro'yu olan Beşiktaş yönetimi, almak istediği oyuncularda özellikle kiralık+satın alma opsiyonlu formülü devreye sokuyor.

Son olarak stoper görüşmelerinde Barcelona'da oynayan Fransız oyuncu Mathieu ile temasa geçen siyah-beyazlılar, sol bek içinde Adriano içinde girişimlerde bulunuyor. Yönetim adına yetkili olan menajer Ahmet Bulut her iki oyuncuyu elde olan 3.5 milyon Euro'ya kiralık+satın alma opsiyonu ile almak için Barcelona yönetimi ile pazarlıklarını sürdürüyor.

Ancak her iki oyuncunun da Beşiktaş haricinde Avrupa'nın bir çok üst düzey takımının radarında olması bu iki transferi oldukça zorlaştırıyor.

Bu arada yaklaşık 20 gün önce her konuda anlaşılan ve Chelsea'den kiralan stoper Omereu'nun hala resmiyete dökülmemesi ve sezon çalışmalarına dahil edilmemesini sebebi açıklanmıyor. Nijeryalı stoper Beşiktaş ile anlaştığını her fırsatta söylüyor ve resmi açıklamanın yapılmasını bekliyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN