Eto'o'yu Beşiktaş'a satabiliriz

Eto'o'yu Beşiktaş'a satabiliriz
Cuma 22.07.2016 20:10

Antalyaspor Kulübü Başkanı Öztürk:""Beşiktaş ile konuşuruz, hem kulüp hem Eto'o için doğru şartlar oluşursa transfer olabilir"

Antalyaspor Kulübü Başkanı Şafak Öztürk, Kamerunlu yıldız futbolcu Samuel Eto'o için Beşiktaş'tan şu ana kadar kendilerine bir teklif gelmediğini belirterek "Beşiktaş ile konuşuruz, hem kulüp hem Eto'o için doğru şartlar oluşursa transfer olabilir." dedi.

Öztürk, sahibi olduğu Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel'de düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kanatlar ve orta saha için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Öztürk, yapacakları transferlerin yüksek ücret gerektiren futbolculardan oluşmayacağını söyledi. Öztürk, takımda orta sahada boy ve fiziki güç ortalamasını yükseltmek istediklerini, stoper transferi de yapmayı planladıklarını aktardı.

Eto'o'nun Beşiktaş'a transfer olabileceği yönündeki haberleri de değerlendiren Öztürk, şöyle devam etti:

"Eto'o Antalyaspor'da önemli bir değer. Takımda çok iyi performans sergilemiş bir futbolcudur. Şu ana kadar Eto'o'nun transferi konusunda bir temas yok. Gelirlerse Beşiktaş ile konuşuruz. Doğru fiyata, doğru şartlara her futbolcu satılıktır. Beşiktaş ile konuşuruz, hem kulüp hem Eto'o için doğru şartlar oluşursa transfer olabilir. Sadece Eto'o veya kulüp için şartlar oluşursa yanlış olur. Eto'o'nun kesinlikle takıma değeri vardır. Maaşından çok kattığı değeri daha fazladır."

"ŞU ANDA ETO'O'YA GELMİŞ BİR TEKLİF YOK"

Eto'o transferinin Beşiktaş için de mantıklı bir hareket olacağını savunan Öztürk, "Çünkü ligi tanıyan, performans sergilemiş, pazarlama gücü olan çok iyi bir futbolcu. Böyle dedikoduların çıkması gayet normaldir ama bizim bildiğimiz bir görüşme yok. Eto'o'nun bir değeri vardır. Eto'o'ya Çin ve ABD'deki takımlardan teklifler gelebilir. Şu anda Eto'o'ya gelmiş bir teklif yok." diye konuştu.

"GELSİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN"

Eski Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer'in, kulübün mali durumu hakkındaki sözlerine yönelik eleştirilerde de bulunan Öztürk, şunları kaydetti:

"Bizim nereden geldiğimiz, şirketlerimizin durumu belli, kendisinin de bellidir. Destek verecekse gelsin hesap yapsın, destek versin. Sorumluluk almak istiyorsa gelsin elini taşın altına koysun. Mali raporlar geldiğinde net bir açıklama yapacağız. Antalyaspor adına birlik ve bütünlük isteniyorsa eski başkan da dahil, yeni yönetimin önünü açması ve ona destek olması gerekir."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN