Web Sürümüne Geç

Korkmuyoruz

Korkmuyoruz
Salı 27.07.2016

Kartal’ın iki Brezilyalı yıldızı “Türkiye’de yaşananlar sorun değil. Ortada korkulacak hiçbir şey yok” diyerek terörün bahane olmayacağını söyledi

Beşiktaş'ın Brezilyalı oyuncuları Rhodolfo ve Marcelo, FETÖ'cülerin darbe girişimi için "Terör olayları dünyanın her yerinde oluyor. Biz İstanbul'da yaşamaktan memnunuz" dediler. İki savunma oyuncusu, darbe girişimi ve terör olaylarının kendilerini etkilemediğini dile getirdiler. Luiz Rhodolfo, "Elbette her oyuncu ailesini düşünmek zorunda ama ortada korkulacak bir şey yok. Bazen oynadığınız ülkede saha dışında zorluklarla karşılaşıyorsunuz ama saha içinde işinizi yapmak zorundasınız" dedi. Beşiktaş'ın Brezilyalı savunma oyuncularından Marcelo Guedes de terör olaylarının dünyanın her yerinde yaşandığını ve takımın tamamen kendi işine odaklandığını dile getirdi. Brezilyalı futbolcu, "Brezilya'da da benzer şeyler oluyor. Almanya'da da üst üste oldu. Bunların takım üzerine büyük etki yarattığını düşünmüyorum. Tamamen işimize odaklanmış durumdayız" ifadelerini kullandı.

ZORLUK ÇEKMİYORUM
Brezilyalı defans oyuncusu Marcelo, "Savunma anlamında devamlılığı yakalarsak çok sağlam duracağız" dedi. Bu sezon devamlılığı yakalamak konusunda sıkıntı Aynı oyuncularla sürekli oynamanın işimizi kolaylaştırdığını belirten Sambacı şöyle devam etti: "Van Persie ve Podolski çok akıllı oyuncular. Onlara zaman ve alan bıraktığınızda canınızı çok yakabiliyorlar. Bu sene öyle olmayacak."

EN İYİLERE KARŞI!
Rhodolfo, Şampiyonlar Ligi'nde en iyi rakiplere karşı oynayacaklarını söyledi. Brezilyalı oyuncu, "Grup aşamasını geçmeden ileriye bakmanız mümkün değil. Geçen sezon çok gol yemesine rağmen daha fazlasını atarak şampiyon olduk. Yine başarabiliriz" dedi. Rhodolfo, geçen sezon kendisini en çok zorlayan oyuncu konusunda ise "F.Bahçe maçını kazanmıştık ama Van Persie çok zorluk çıkarmıştı" ifadesini kullandı.

Turgay DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN