Eto'o ile 3. yıldızı takarız

Eto'o ile 3. yıldızı takarız
Perşembe 28.07.2016

Gomez’in boşluğunu doldurmak için girişimlerini sürdüren yönetim, Eto’o’da karar kıldı. Başkan’ın “Onu çok isterim” dediği yıldız için Güneş de onayı verdi. Güneş’in, İnter’de Quaresma ile birlikte oynayan 35’lik Eto’o için, “Gomez’i aratmaz. Bu sezon da şampiyon oluruz” sözleri Orman’ı harekete geçirdi. Kartal’ın teknik patronu Şenol Güneş, “Eto’o gibi bir forvetle 3. yıldızı takabiliriz” deyince düğmeye basıldı. Orman’ın tek hedefi, Eto’o’yu kapmak.

Beşiktaş yönetimi, sözleşmesi sona eren Mario Gomez'in boşluğunu Eto'o ile doldurmaya karar verdi. Bir yandan Gomez'in son kararını vermesini beklerken, diğer yandan Balotelli başta alternatif oyuncularla görüştüğü iddia edilen siyah- beyazlı yönetim; teknik direktör Şenol Güneş'in de onay vermesinden sonra Eto'o'ya odaklandı. Avusturya kampında yaptığı basın toplantısında, "Eto'o gibi bir oyuncuyu takımımda görmeyi isterim" ifadesini kullanan Fikret Orman'ın; Eto'o konusunda fikrini sorduğu Güneş'ten, "Gomez'in yerini doldurur, yine şampiyon oluruz. Eto'o gibi bir golcüyle 3. yıldızı takabiliriz" yanıtını alması Başkan'ın hem moralini yükseltti hem de tüm enerjisini Kamerunlu oyuncuya çevirmesini sağladı.

RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ
Şenol Güneş'in problemli Balotelli yerine profesyonelliğin tüm kurallarını yerine getiren Eto'o'yu tercih etmesinin bir nedeninin de, Kamerunlu'nun daha önce Quaresma ile İnter'de birlikte oynamış olması. Güneş bu nedenle Eto'o'nun Beşiktaş'a uyum sağlamakta sorun yaşamayacağını düşünüyor. Beşiktaş istatistik sorumlularından Eto'o'nun rakamlarını da alan Başkan Orman'ın, "Rakamlar yalan söylemez. Eto'o daha zayıf bir kadroda yer almasına rağmen Gomez'den daha iyi performans sergilemiş. Hocamız da böyle düşünüyor, bu oyuncuyu almalıyız" dediği öğrenildi.

ANTALYA TEKLiF BEKLiYOR
Eto'o'nun Antalyaspor'dan kazandığı ücrette de indirim yapacağını söylemesi Başkan Orman'ı mutlu eden bir diğer gelişme oldu. Fikret Orman şimdi Antalya yönetimini ikna etmeye çalışacak. Başkan, Miloseviç ve Mustafa Pektemek başta bazı oyuncuları takasta kullanarak Eto'o'nun bonservisini ucuza almak istiyor. Bu arada Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, "Hiçbir futbolcu değerini bulduğu anda satılmaz değildir. Eto'o'nun transferi için kafamızda bir rakam yok" diyerek resmi teklif beklediklerini söyledi.

Turgay DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN