Antalya'yı aş da gel

Antalya'yı aş da gel
Cuma 29.07.2016

Bolu kampından apar topar ayrılıp Antalya’ya geçen yıldız santrfora, “Antalya’yla bağlarını kopar gel anlaşalım” teklifi yapıldığı öğrenildi 35 yaşındaki golcünün de takımından yeni sezon alacaklarına karşılık garanti istediği, verilmezse kontratını fesih yoluna gideceği kaydedildi.

Başkan Fikret Orman'ın, "Eto'o gibi bir oyuncuyu takımımda görmek isterim" ifadesi, Teknik direktör Şenol Güneş'in de onay vermesinin ardından düğmeye basıldı. Dün bu konuda çok sürpriz gelişmeler yaşandı. Takımının Bolu'daki kampından apar topar ayrılan Eto'o'nun Beşiktaş'a transferi için yönetimle konuşmaya Antalya'ya gittiği ifade edildi.

Siyahbeyazlı yönetimin kırmızı-beyazlılar'la 2 yıl daha kontratı olan Kamerunlu yıldıza, "Antalya'yla bağlarını kopar gel anlaşalım" teklifini ilettiği öğrenildi. Bunun üzerine 35 yaşındaki golcünün de yönetiminden 3.5 milyon euro olan yeni sezon alacaklarına karşılık garanti istediği ve verilmemesi halinde sözleşmesini fesih yoluna gideceğini belirttiği bildirildi. Eto'o'nun koşulları zorlayarak kontratını fesih yoluna giderek Beşiktaş'ta forma giymeyi çok istediği gelen bilgiler arasında.

ANTALYASPOR: BİZLERİ ÜZMEKTEDİR
Antalya cephesinde ise Beşiktaş'a tepki var... Resmi siteden yapılan açıklamada; "Sözleşmeli futbolcumuz Eto'o ile ilgili giderek artan haberler Antalyaspor olarak bizleri üzmektedir. Haberler Kulübümüze zarar verecek boyutlara ulaşmıştır" ifadelerine yer verildi. Öte yandan Asbaşkan Bora Terzioğlu, "Bize ulaşan resmi bir teklif yok. Eto'o, belindeki rahatsızlık nedeniyle teknik heyetin de izniyle kamptan ayrıldı ve tedavi için Antalya'ya geldi" dedi.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın Eto'o ile ilgili girişimini kabul etmeyi düşünmüyoruz dedi.

Öztürk, Samuel Eto'o'nun takımda kalmasını istediklerini belirterek, "Doğru bir şekilde yapılmayan bir iletişim varsa ki burada mevcuttur. Biz bu iletişimde böyle bir transfer ihtimalini bile düşünmeyiz. Biz Beşiktaş'ın Samuel Eto'o ile ilgili girişimini kabul etmeyi düşünmüyoruz" dedi.
Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Kamerunlu dünya yıldızı Samuel Eto'o'nun Beşiktaş ile anlaştığı yönünde söylentilere tepki gösterdi. Samuel Eto'o adının daha fazla konuşulmasını istemediklerini vurgulayan Öztürk, "Samuel Eto'o, bir ay önce olduğu gibi Antalyaspor'un futbolcusudur. Böyle de devam ettirmeyi düşünüyoruz. Biz takımda kalmasını istiyoruz" dedi.

"DOĞRU ŞEKİLDE YAPILMAYAN İLETİŞİM MEVCUT"
Eto'o'nun Beşiktaş ile görüşme yaptığı iddiaları hakkında Öztürk, Kamerunlu yıldızın Antalyaspor'un sözleşmeli futbolcusu olduğuna dikkati çekti. Öztürk, "Yapılan görüşme varsa doğru yoldan yapılmadı. Bizim de buna koyduğumuz tepki vardır. Bu Beşiktaş olur, başka kulüp olur. Doğru bir şekilde yapılmayan bir iletişim varsa ki burada da mevcuttur. Biz bu iletişimde böyle bir transfer ihtimalini bile düşünmeyiz. Biz Beşiktaş'ın Samuel Eto'o ile ilgili girişimini kabul etmeyi düşünmüyoruz. Eğer öyle bir iletişim olursa tabi. Hala kulübümüze ulaşmış teklif yoktur" dedi.


Turgay DEMİR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN