Ne de olsa şampiyon: 3-0

Ne de olsa şampiyon: 3-0
Pazar 31.07.2016

Beşiktaş, İspanyol ekibini Cenk Tosun (2) ve Tolgay Arslan ile devirip Avusturya kampını noktaladı. Yeni sezon için iddiasını kanıtlad

Beşiktaş, Avusturya kampındaki son hazırlık maçında İsapanyol La Liga ekibi Eibar ile karşı karşıya geldi. Siyah-beyazlılar mücadeleyi 3-0'lık skorla kazanmayı başardı. Kartal'a galibiyeti getiren golleri 8 ve 57'de Cenk Tosun, 60. dakikada ise Tolgay Arslan kaydetti. Beşiktaş'ta özellikle ilk 45 dakikada Aras Özbiliz performansıyla dikkat çekerken, Tolgay Arslan da iyi bir oyun sergiledi. Teknik direktör Şenol Güneş, ikinci yarının son 15 dakikasında Muhammed Enes Durmuş, Sedat Şahintürk, Sezer Yıldırım gibi genç isimlere de şans verdi.

NECİP STOPERDE
Usta hoca, Hoffenheim maçında sol bekte oynattığı Olcay Şahan'ı bu sefer orta sahanın solunda görevlendirdi. Sol bekte Tosic oynarken, savunmanın sağında Beck forma giydi. Güneş, savunmanın göbeğini ise Marcelo ile Necip'ten oluşturdu.

NASIL OYNADILAR?
Cenk Tosun:
'Gomez yoksa ben varım' dedi. Hırsı, gücü, oyundan hiç kopmayışı en büyük artısı. Attığı 2 golle maçın adamı olurken, yeni sezonda rakip savunmaların korkulu rüyası olacağının da sinyallerini verdi.

Beck: Gökhan Gönül'ün gelişi oldukça ateşlemiş. Savunma arkasına yaptığı kavisli ortalarla Cenk'i pozisyona sokmaya çalıştı. Koştu, mücadele etti. Böyle giderse Gökhan'ı zorlar, formayı kolay vermez.

Tolgay: Geçirdiği uzun sakatlıklar sonrası tekrar toparlamaya başladığını gösterdi. Attığı gol tam bir usta işiydi. Arkadaşlarına boş alan hazırlayıp oyunu akıllı oynadı. Geçer not almayı başardı.

Marcelo: Geçen sezonki istekli futbolunu devam ettirdi. Önde oynayan arkadaşlarını uyardı, pozisyon almalarını sağladı, garantici oynadı. Savunmada yer alacak partneriyle çok daha sağlam olur.

Aras Özbiliz: Çok koştu, takımın alışkın olduğu ikiye bir paslaşmalara katıldı. Futbolu hızlı oynamaya çalıştı. Eksikleri olsa da sezon başlayana kadar hazır olacağı izlenimi verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN