Web Sürümüne Geç

  Beşiktaş taraftarının sevgilisi geri dönüyor

  Beşiktaş taraftarının sevgilisi geri dönüyor
  09 Ocak 2017, Pazartesi Güncelleme: 20:12

  Beşiktaş, Çin'e sattığı Ersan Adem Gülüm ile yeniden temasa geçerek defansa takviye yapmak istiyor.

  Beşiktaş'ın transfer gündemine şaşırtıcı bir şekilde Ersan Gülüm girdi.

  Geçtiğimiz sezonun devre arasında 7 milyon Euro'ya Çin Kulübü Hebei Fortune'a giden Ersan, Beşiktaş Yönetimini arayıp geri dönmek istediğini iletti. Bu isteğe şaşıran Beşiktaş Yönetimi ise daha dört gün önce Mitrovic'i 4.2 milyon Euro gibi astronomik bir rakama aldığı için bu teklife ne diyeceğini şaşırdı.

  Ersan'a kapıları kapatmayan ve bu isteği değerlendirme kararı alan yönetim, eski stoperini 1.5 yıl kiralık olarak geri alma fikrini değerlendirmeye aldı. Ancak Mitrovic'e ödenen 4.2 milyon Euro bonservis bedelinden sonra Ersan Gülüm için Çin kulübüne para ödemeyi düşünmeyen transfer komitesi ilk etapta oyuncunun kiralama bedelini kendisinin halletmesini istedi ve beklemeye geçti. Ersan Gülüm, kulübü Hebei Fortune ile kiralama veya bonservisini alma sorunun çözüme kavuşturursa Beşiktaş'a 1 yıl sonra geri dönecek.

  ERSAN GÜLÜM İLE BERABER 6 STOPER
  Diğer yandan Ersan Gülüm'ün de transfer edilmesi halinde Siyah-Beyazlı takımda 6 stoper birden forma mücadelesi vermeye başlayacak. Teknik direktör Şenol Güneş'in oyuncu sayısı çok fazla diyerek yönetimden 5 oyuncunun gönderilmesini istemesine rağmen yine stoper transferinin gündeme gelmesi akıllara yeniden Mitrovic transferi sonrası yapılan eleştirileri getirdi. Şenol Güneş'in özellikle sol ayaklı ve hızlı stoper istemesine rağmen sağ ayaklı Mitrovic'in alınmış olması Ersan için Güneş'in de istekli olduğu şeklinde yorumlandı.

  Marcelo, Tosic, Atınç, Rhodolfo ve Mitrovic'ten sonra Ersan Gülüm de transfer edilirse 6 stoper olacağı için Tosic'in tamamen sol bek olarak düşünüleceği ve Şenol Güneş'in istediği sol bek transferinin rafa kaldırılacağı gelen bilgiler arasında. Bu arada gönderilmesi düşünülen Rhodolfo'nun gitmek istememesi de teknik direktör Şenol Güneş'i düşündüren bir başka konu. Sakatlığını atlattıktan sonra istenilen performansa gelemeyen Rhodolfo, Şenol Güneş tarafından kadroda düşünülmediği gibi olası Ersan transferinde takımda son yedek konumununa düşeceği için gitmesi konusunda ısrarcı olunacağı öğrenildi.

  ERSAN: "YENİDEN KULÜBÜMDE OYNAMAK İSTERİM"
  Konu ile ilgili NTV Spor'a konuşan Ersan, görüşmeleri doğrularken henüz net bir durum olmadığını söyledi. Beşiktaş'ta yeniden oynamak istedeğini vurgulayan milli futbolcu, "Beşiktaş'tan böyle bir istek gelince mutlu oldum. Tabii ki yeniden kulübümde oynamak isterim. Ne kadar Beşiktaşlı olduğumu herkesin bildiğini düşünüyorum. Şu anda görüşmeler sürüyor. Henüz netlik kazanmadı ama önümüzdeki günlerde Beşiktaş'a dönebilirim." şeklinde konuştu.

  2016 Ocak ayınca 7 milyon Euro bonservis bedeli ile Çin'in Hebei China Fortune takımına transfer olan Ersan, son 1 yılda çıktığı 24 maçta 2 gol kaydetti.

  Etiketler Ersan Adem Gülüm
  Yükleniyor