Web Sürümüne Geç

  Talisca PFDK’lık!

  Talisca PFDK’lık!
  10 Mayıs 2017, Çarşamba Güncelleme: 23:41

  TFF Hukuk Müşavirliği, Talisca’yı tedbirli olarak PFDK’ya sevk ederken; Volkan’ı göndermedi. Talisca’nın 2-5 maç arası ceza alabileceği belirtildi.

  Beşiktaş'ta PFDK şoku... Derbinin ardından gözlerin çevrildiği Türkiye Futbol Federasyonu merakla beklenen kararını verdi. Hakem ve temsilci raporlarında yer almayan Talisca ve Volkan Demirel vakası için görüntüleri inceleyen TFF Hukuk Müşavirliği, Talisca'yı rakibine yönelik yaptığı parmak hareketini sportmenliğe aykırı bularak tedbirli olarak PFDK'ya sevk ederken; F.Bahçeli Volkan Demirel ile ilgili sevke gerek görmedi. Geçmiş emsallerde olduğu gibi FIFA ve TFF içtihatlarına göre bugüne kadar dudak okumaktan sevk gerçekleştirmeyen hukuk kurulu, Volkan Demirel ile ilgili de kararını sürdürdü ve Volkan ile ilgili işlem yapmadı. Talisca ile ilgili yayıncı kuruluşun tüm görüntülerini inceleyen TFF Hukuk Müşavirliği, "hakemin göremediği" Talisca'nın sportmenlik dışı el hareketini ise es geçmedi ve Brezilyalı futbolcuyu görüntülerden sevk etti. TFF Hukuk Müşavirliği, kararının ardından Talisca'yı minimum 2 ile 5 maç arasında ceza tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.

  KULÜPLER DE GİTTİ
  TFF Hukuk Müşavirliği, derbi maçının hakem ve temsilci raporlarını incelemesinin ardından kulüplere gönderdi. Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş taraftarının gerçekleştirdiği saha olayları ve çirkin tezahürattan dolayı PFDK'ya sevk etti. Kurul ayrıca Vodafone Arena'da yer alan Fenerbahçe'yi de çirkin ve kötü tezahürattan dolayı PFDK'ya gönderdi.
  Etiketler PFDK, Beşiktaş, Talisca
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN