Web Sürümüne Geç

  Kartal'dan Aboubakar taktiği

  Kartal'dan Aboubakar taktiği
  26 Mayıs 2017, Cuma Güncelleme: 01:17

  Beşiktaş, Porto’nun 115 milyon Euro gelir elde etme zorunluluğu olmasını kendi lehine çevirmek istiyor. Finansal Fair Play’e takılan Porto kiralık oyuncuları bir an önce satıp para kazanmak istiyor. Beşiktaş da Aboubakar için 5 milyon Euro önerecek

  Beşiktaş'ta Aboubakar konusunda her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Porto'nun Finansal Fair-Play gereği 115 milyon Euro gelir elde etmesi zorunluluğunun olması Kartal'ın işine yaradı. Portekiz ekibi bu gelişme üzerine takımda bulunan bazı oyuncuları satma kararı aldı. Ayrıca kiralık gönderilen oyuncuları bir an önce satarak taze para almayı hedefliyor. Bu gelişme üzerine Beşiktaş Yönetimi Aboubakar'ın 10 milyon euro olan bonservis bedelini 5 milyon Euro'ya çekmek için Porto'yla masaya oturma kararı aldı. Porto'nun mali açıdan sıkışmasını avantaja çevirmek isteyen Beşiktaş Yönetimi Porto'ya 5 milyon Euro ile birlikte hasılatı Porto'ya bırakılmak üzere bir maç teklifinde bulunacağı gelen bilgiler arasında.

  SON NOKTAYI FİKRET ORMAN KOYACAK
  Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın bu transfer için bizzat Portekiz'e giderek görüşmelerde bulunacağı öğrenildi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in Başkan Orman'la yaptığı görüşmede, "Onun takımda kalmasını istiyorum. Böyle bir oyuncuyu takımda tutmamız gerekir. Aboubakar kendisini sürekli geliştiren bir oyuncu" dediği ortaya çıktı. Orman'ın bu transfere son noktayı koyması bekleniyor. (Takvim)
  Etiketler Aboubakar
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN