Web Sürümüne Geç

  Aboubakar’da piyango

  Aboubakar’da piyango
  27 Mayıs 2017, Cumartesi Güncelleme: 22:33

  Mali açıdan sıkıntıdaki Porto, Kamerunlu forveti satıyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Beşiktaş, opsiyonu 10 milyon euro olan yıldız isim için 5 önerdi.

  Beşiktaş'ta Demba Ba ve Mario Gomez'in başarılı olup gitmelerinden sonra teknik direktör Şenol Güneş iskeletin korunması için kiralık oynayan Vincent Aboubakar'ın takımda kalmasını istemişti. Sezon başı Porto'dan transfer edilen, son haftalarda adeta coşan 25 yaşındaki golcü için siyahbeyazlılar da kulübü Porto ile temaslara başladı. Kartal, Aboubakar'ı kiralarken, satın alma opsiyonu olarak 10 milyon euro'luk bir rakam belirlenmişti. Ancak Beşiktaş kasasından böyle bir parayı çıkarmayı düşünmüyor. Özellikle Porto'nun içerisinde bulunduğu mali problemler nedeniyle elinin zayıf olması Kartal'ın en büyük avantajı. Porto sezon sonu Aboubakar'ın da dahil olduğu bazı oyuncuları satma kararı aldı.

  KALMAYI ÇOK İSTİYOR
  Teknik direktör Şenol Güneş'in "Kalsın" dediği Kamerunlu golcü için Kartal da Porto Kulübü'ne ilginç bir öneride bulundu. Aboubakar'ın da "Kariyerime Beşiktaş'ta devam etmek istiyorum" sözleri idarecilerin pazarlıkta elini kolaşlaytırırken işin sorunsuz halledilmesi için ilk teklif yapıldı. Buna göre Beşiktaş, Porto'ya 10 milyon euro yerine 5 milyon euro bonservis bedeli artı geliri Portekiz ekibine bırakılmak üzere bir özel maç oynama teklifi götürdü. Porto rakamı düşük bulsa da mali sıkıntıda olduğu için köşeye sıkışmış durumda.
  Etiketler Beşiktaş, Aboubakar
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN