Web Sürümüne Geç

  Aboubakar çıkarması!

  Aboubakar çıkarması!
  Perşembe 15.06.2017

  Beşiktaş Başkanı, yöneticiler Umut Güner ve Şafak Yazıcıoğlu ile önceki gece Fransa’nın Lorient şehrine gitti. Yapılan görüşmenin ardından dün İstanbul’a döndü. Orman, Lorient kulübüne Aboubakar için satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Başkan, kiralama bedeli olarak Fransız temsilcisine 3 milyon euro önerdi.

  Beşiktaş'ta yeni sezon transfer çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Başkan Fikret Orman, geçen sezon kiralık olarak forma giyen Aboubakar için yapılacak görüşmeleri bizzat yönetiyor. Önceki gece yönetici arkadaşları Umut Güner ve Şafak Yazıcıoğlu'yla birlikte Fransa'ya giden Başkan Orman; Kamerunlu forvetin bonservisinin %70'inde hak sahibi olan Lorient kulübü yetkilileriyle bir araya geldi.

  BU YIL SATIN ALAMAYIZ
  Aboubakar'ın bonservisinin %30'una sahip olan Porto kulübüyle görüşme yaptıklarını ancak asıl söz sahibinin kendileri olduğu için Fransa'ya kadar geldiğini belirten Orman; "Aboubakar'ı seneye de takımımızda görmek istiyoruz. Ancak FFP kuralları gereği 9-10 milyon euro'luk bonservis bedeli ödeme imkanımız yok. Sizden Aboubakar'ı satın alma opsiyonlu kiralık olarak istiyoruz. Bunun karşılığında da 1 senelik 3 milyon euro ödemeye hazırız" dedi.

  BAŞKAN BİR HAFTA SÜRE VERDİ
  Fransız yetkililerin de, Başkan Orman'ın bizzat gelerek bu konuyla ilgilenmesinin önemli bir davranış olduğunu belirterek, "Biz de bu transfer konusunda henüz son kararımızı vermedik. İlk düşüncemiz Aboubakar'ı satarak para kazanmak. Ancak istediğimiz rakamı veren bir kulüp henüz yok. Bir süre daha bekleyelim, eğer şartlarda anlaşırsak teklifinize sıcak bakabiliriz" yanıtını verdiler. Başkan Orman'ın, Fransız yetkililerden en geç bir hafta içinde yanıt istediği öğrenildi.
  Etiketler Aboubakar
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN