Web Sürümüne Geç

  Benalouane bombası!

  Benalouane bombası!
  Pazartesi 19.06.2017

  Marcelo’nun Lyon’a gitmesi an meselesi... Yerine Leicester City’den Younes Benalouane düşünülüyor. 1.85’lik tecrübeli ismin bonservis bedelinin düşük olması Kartal’ı cezbediyor.

  Siyah-beyazlılar transfer dönemlerinde en çok stoper pozisyonunda güçlük çekiyor. Buraya gelen isimlerden sadece Marcelo'dan verim alındı. Onun da Lyon'a gitmesi an meselesi. Ersan Gülüm, Atınç Nukan, Alexis, Mitrovic gibi transferlerden beklenilen katkıyı göremeyen Kartal'ın eli Marcelo'nun da gidişiyle birlikte zayıflayacak. Teknik direktör Şenol Güneş bu bölgeye 'hazır' oyuncu istedi. Scout ekibi Leicester City'de forma giyen 30 yaşındaki Yohan Benalouane'yi önerdi.

  Saint Etienne'de yetişen Benalouane buradaki performansıyla İtalya'ya transfer oldu. Parma, Cesena, Atalanta formaları giydikten sora Leicester City'ye geçti. Ada'da direkt 11 oyuncusu olamasa da kendisini hep hazır tuttu.

  BÜTÇEYİ ZORLAMAZ
  Bonservis bedeli 1 milyon euro civarında olduğu için yönetim bu transfere sıcak bakıyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in de onay vermesi durumunda Beşiktaş disiplinli ve güçlü stoper için Premier Lig ekibi Leicester City'nin kapısını çalacak.

  OYUN STİLİ
  Forvete temaslı oynar.
  Topla çıkmayı sever.
  Fazla risk almaz.

  ARTILARI
  Sert ve yıpratıcı.
  Top kapma uzmanı.
  Pozisyon bilgisi yüksek.

  EKSİLERİ
  İsabetli pas oranı düşük.
  Kolay sarı kart görüyor.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN