Web Sürümüne Geç

  Kartal kovalıyor, Pepe kaçıyor!

  Kartal kovalıyor, Pepe kaçıyor!
  Salı 28.06.2017

  Siyah-beyazlılar, iki gün sonra Real Madrid’le sözleşmesi bitecek olan Pepe’ye senelik 3.5 milyon euro + 1 milyon euro da imza parası önerdi. Portekizli, senelik 5 milyon euro + 2.5 milyon euro da imza parası istedi. PSG ile el sıkıştığı iddia edilen Pepe için yönetim bekleme kararı aldı.

  Yeni sezonda kadrosunu yıldız isimlerle güçlendirmek isteyen Beşiktaş yönetimi, mali olarak tüm şartlarını zorluyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in talebi üzerine ilk olarak stoper mevkiine oyuncu arayan Kara Kartal, Real Madrid'in yıldızı Pepe'nin işini bitirmek istiyor. Bugüne kadar yapılan görüşmeler olumlu geçse de, Portekizli yıldızın istediği para siyah-beyazlıları sıkıntıya soktu. Beşiktaş, İspanyol ekibiyle olan sözleşmesi iki gün sonra sona erecek olan Pepe'ye senelik 3.5 milyon euro'dan 2 yıllık sözleşme ve 1 milyon euro da imza parası önerdi. Pepe'nin ise siyah-beyazlılardan senelik 5 milyon euro'dan 2 senelik anlaşma ve 2.5 milyon euro da imza parası talep ettiği belirtildi.

  YÖNETİMİN B PLANI HAZIR
  Siyah-beyazlı yönetim, Portekizli oyuncunun bu talebini düşünmek için süre istedi. Bu arada Fransa'dan Le 10 Sports, menajeri Jorge Mendes tarafından önerilen Pepe'nin PSG'nin teknik ekibiyle anlaştığını duyurdu. İşin ilginci ise Pepe'yi, PSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi'nin onaylamadığı belirtildi. PSG'nin teknik ekibinin kulübün Arap sahibini ikna etmesi durumunda Pepe'nin 1+1 yıllığına Fransız ekibine imza atacağı haberleri gündeme bomba gibi düştü. Başkan Orman'ın da yaşanan bu gelişmeler üzerine, "Pepe için tüm imkanlarımızı zorluyoruz. Bizim teklifimiz belli, eğer başta takıma giderse biz de B planımızı uygularız. Şimdi bekleme zamanı" dediği ifade edildi.

  GUTİ HERNANDEZ'TEN TAM DESTEK
  Siyah-beyazlıların eski oyuncularından Guti Hernandez'in, Beşiktaş'ın gündeminde ilk sırada olan Pepe'ye, Türkiye'ye gitmesi için olumlu ifadeler kullandığı ifade edildi. İspanyol yıldız Guti'nin, "İspanya'da Real Madrid neyse, Türkiye'de de Beşiktaş odur. Hiç zorluk çekmezsen. Sana taraftarları kelimelerle anlatamam, yaşaman lazım. Tek kelimeyle olağanüstü. Beşiktaş'ta forma giymek Türkiye'nin en önemli olaylarından biridir. Kariyerinin son bölümünde böyle bir şans ayağına geldiyse, hiç düşünme ve 'evet' de" dediği öğrenildi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN