Web Sürümüne Geç

  Kartal’a yeni kule

  Kartal’a yeni kule
  14 Temmuz 2017, Cuma Güncelleme: 18:16

  Aboubakar için Porto ve Lorient ile anlaşmaya varamayan siyah-beyazlılar Fiorentina’nın 24 yaşındaki golcüsü Babacar için İtalyan ekibiyle söz kesti.

  Beşiktaş golcü transferinde rotayı İtalya'ya çevirdi.. Marcelo'nun Lyon'a satılmasıyla gerekli olan maddi kaynağa ulaşan Beşiktaş'ta transferden sorumlu Asbaşkan Umut Güner Floransa'ya giderek 24 yaşındaki Senegalli golcü Khouma Babacar için Fiorentina kulübü ile pazarlık masasına oturdu. İtalyan ekibi ile yapılan görüşmede menajer Ahmet Bulut da yer aldı. Siyah-beyazlı yönetim, Marcelo'nun 7.5 milyon euro karşılığında Lyon'a satılmasıyla rahat bir nefes alırken, Güner'in, Fiorentina kulübü yöneticileriyle Babacar için el sıkıştığı ifade edildi.

  SADECE İMZAYA KALDI
  Tarafların maddi konularda anlaşma sağladıkları, Babacar'ın da Beşiktaş'ın teklifini kabul ettiği aktarıldı. Beşiktaş ile Fiorentina arasındaki pazarlıkların tamamlanmak üzere olduğu ve son pürüzlerin de giderilmesinin ardından Senegalli golcünün resmi sözleşme imzalayabileceği kaydedildi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in, Babacar transferine onay verdiği öğrenildi. Siyah-beyazlı hocanın, yönetim tarafından kendisine önerilen Senegalli oyuncuyu genç ve atletik bir golcü olması nedeniyle kadrosunda görmek istediği belirtildi.

  BABACAR KİMDİR?
  Doğum Tarihi: 17 Mart 1993
  Doğum Yeri: Senegal
  Boy: 1.91 / Kilo: 85
  Pozisyon: Santrfor
  Kulübü: Fiorentina
  Etiketler Khouma Babacar
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN