Web Sürümüne Geç

  ''Forvet kesin alacağız''

  ''Forvet kesin alacağız''
  20 Temmuz 2017, Perşembe Güncelleme: 01:40

  UEFA’nın 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezasının haksız olduğunu vurgulayan Beşiktaş Başkanı, “Büyük ihtimalle Avrupa’daki maçlara taraftar götürmeyeceğiz” derken, “Aboubakar defteri kapanmadı ama 1. tercihimiz değil” diye konuştu.

  Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin'de düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Orman, Tahkim'deki itirazın reddedilmesinin ardından onaylanan UEFA'nın 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası hakkında, "UEFA'da haksız bir kararla karşı karşıya kaldık. Kendileri de kabul ediyor bunu. Saçma sapan kararları var. Avrupa'daki Türk vatandaşların bilet almasını biz engelleyemeyiz, ev sahibi kulüp engellemeli. Büyük ihtimalle Avrupa'daki maçlara taraftar götürmeyeceğiz" dedi. Orman, CAS'a başvuracaklarını da açıkladı.

  FORVET KESİN ALACAĞIZ
  Orman, "Transferin bitmesine daha 50 gün var. Forvet alacağız. Aboubakar defteri kapandı diyemem. Açık mı, çok da açık durmuyor. Yarın sabah da açılabilir. Kesin de bir şey yok. Daha önce tutma niyetindeydik ama şu an sadece alternatiflerimizden bir tanesi. İlk tercihimiz değil" ifadelerini kullandı. Basketbolda Anadolu Efes'in birleşmeyi kabul etmediğini, tüm branşlarda 60 milyon liralık küçülmeye gideceklerini de vurgulayan Orman, başkanlık için bir dönem daha aday olabileceğini söyledi.

  G.SARAY VE FENER DE ÇİN'E GELECEK
  "2018 Türkiye-Çin senesi. Biz de Şangay'da ofis açacağız. Manchester United 2000'den beri burada. Çok fazla Çinli taraftarı var. Üstlerinde lisanslı formalar var. Milan, Bayern, Arsenal, Chelsea hepsi burada. Çin kulüpleri ile daha önemli işler yapacağız. F.Bahçe ve G.Saray da bunu yapacaktır. Taraftar sayımızı ve gelirlerimizi artırmalıyız."

  ÜCRET ALANLAR KURALA UYACAKLAR!
  "(Şenol Güneş'in 'Çin konusunda fikir ayrılıkları vardı' sözlerine yanıt) Beşiktaş senede 55 maç yapacak. Uzak seyahatlere de gidilecek. Herkes bu tempoya alışmak zorunda. İstesek biz de tatile gidebiliriz. Bunları Beşiktaş için ücret almadan yapıyorum, ücret alanlar da bizim kurallarımıza uyacaklar."

  SÜPER KUPA FİNALİ ŞANGAY'DA OYNANSIN
  "Süper Kupa'yı Samsun'da oynayacağız. Keşke seneye Şangay'da oynansa. El Clasico, Miami'de oynanacaksa Süper Kupa neden oynanmasın? Keşke Çinliler, Türkiye'de kulüp alsalar. Bunu isterim."

  KORKMASA DA SAYGI DUYUYOR
  "Real Madrid, Beşiktaş'tan korkuyor, demedim. Rakipler tarafından Beşiktaş'ın saygı gördüğünü söyledim. İnşallah Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir kura çekeriz ve gruptan çıkarız. Sonrası Allah kerim."
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN