Web Sürümüne Geç

İşte Beşiktaş'ın yeni transferinin ilk sözleri

İşte Beşiktaş'ın yeni transferinin ilk sözleri
Cumartesi 12.08.2017 13:20

Beşiktaş, yeni transferi Gary Medel için imza töreni düzenledi.

Törende ilk sözü alan Başkan Fikret Orman "Bizim için mutlu bir gün. Beşiktaş camiası ve kurumumuz ile gurur duyuyorum. Bu transfer döneminde hep şununla karşı karşıya kaldım; transfer etmek istediğimiz oyuncuları başka kulüpler de istedi. Oyuncular huzurlu bir ailenin parçası olmayı, kalitesi yüksek kulüpte olmayı tercih ettiler. Bunlardan bir tanesi de Medel. Kendisi de gelmek istedi, çok istedi ve bugün gelinen noktada imzayı attık. Herkes için hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Ailemize hoşgeldin diyorum Medel'e..." şeklinde konuştu.

Gary Medel ise şu açıklamaları yaptı: "Öncelikle Başkanıma teşekkür etmek isterim, transferimde büyük payı var. Benimle ilgilenen yöneticilere, bana verilen destek için taraftarlara, menajerlerime teşekkür ederim. Beşiktaş'a geldim, büyük bir aile büyük bir kulüp. 2 yıldır şampiyonlar, Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorlar ve ben de bu başarıları devam ettirmek için buradayım."

Şilili oyuncu hangi mevkide daha başarılı olduğunu düşündüğü soruya ise "11'de oynadığım zaman kendimi iyi hissediyorum, nerede olduğu önemli değil, ilk 11'de kendimi iyi hissediyorum" cevabını verdi.

BOCA JUNIORS'DAKİ GİBİ 12 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Başkan Fikret Orman, Medel'in eski kulübü Arjantin'de forma giydiği Boca Juniors'ta olduğu gibi 12 numarayı istediğini hatırlatarak, "Bu taraftar için verilen bir numara (boca juniors), Beşiktaşlı taraftarlarla ilişkisinin iyi olacağını düşünüyorum" derken savunma oyuncusu Medel bu konuda şunları söyledi:

"Boca'da olduğu gibi 12 numarayı seçtim, taraftarın numarası. Boca'dan da teklif aldım ama Beşiktaş'ı seçtim çünkü Beşiktaş taraftarı da çok ateşli ve büyük bir camia."

COMTOBEŞİKTA BU SEZONLUK BİTTİ Mİ ?

Başkan Fikret Orman transferin bitip bitmediğine dair soru için ise şu açıklamaları yaptı:

"Beşiktaş'ta transfer bitmez. Transferde son günler ama enteresan şeyler olabilir. En başta 3 transfer yapacağız dedik, ama 5 tane yaptık, bunlardan bir tanesi yatırım. Gökhan Töre sakatlanınca Lens ile anlaştık yani hedef 3 transferdi ve stratejimizi tutturduk. Yabancı futbolcu sayımız fazla. Forma şansı bulamayan oyuncular için ya satma ya da kiralama formülüne gitmemiz lazım."

Fikret Orman "Vida transferinde ne aşamadasınız?"" sorusunu ise yanıtlamadı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN