İlklerin adamı

İlklerin adamı
Cuma 03.05.2019

Takımın en büyük kozu Burak Yılmaz, önce Beşiktaş, sonra G.Saray ve yeniden Beşiktaş forması giyerek tarihte bir ilke imza atmış olacak

Galatasaray derbisinde Beşiktaş'ın kozu hiç şüphesiz Burak Yılmaz olacak. Usta golcü, mücadelede görev alması halinde bir de tarihe geçecek. 2006- 2008 arasında Beşiktaş'ta, 2012-2016 yılları arasında G.Saray'da forması giyen Burak iki takımda da görev yapan 16 futbolcudan birisi arasında. Ama Burak Yılmaz önce Beşiktaş, sonra Galatasaray ve yeniden Beşiktaş forması giyerek tarihte bir ilke imza atacak. Ayrıca G.Saray formasıyla 4 Ocak 2015'te Beşiktaş'a Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bir gol atan Burak Yılmaz'ın hedefi iki takım formasıyla gol bulan 5'nci oyuncu olmak. Daha önce Ali Çoban, Kovacevic, Saffet Sancaklı ve Adrian Ilie iki takım formasıyla gol atan oyuncular olmuştu.

'Derbinin favorisi olmaz'
Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yücel, derbi ile alakalı konuştu. Yücel, "G.Saray'ın kendi evinde oynaması bir avantaj. Ama sadece G.Saray- Beşiktaş maçı için değil tüm derbilerde favori olmaz" dedi. Yücel ayrıca "Şenol hocaya şampiyonlukla veda etmek istiyoruz" diyerek Güneş'in iki takım çalıştıracağı iddialarını da yalanlamış oldu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN