Beşiktaş'ta Şenol Güneş: Doğruları yapamadık

Beşiktaş'ta Şenol Güneş: Doğruları yapamadık
Pazartesi 06.05.2019

“Yediğimiz gol, bizim için çok acemice” diyen usta hoca “Hakemler belli, rakipler belli, biz belliyiz. Ne olursa olsun çıkıp doğruları yapmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada "Oyunu kaybettiğimizi, güven kaybettiğimizi görüyorum. Oyunun ilerleyen zamanlarında oyuncuların güvensizlikleri, oyun formatını düzensiz hale getirdi" diye konuştu. Acemice bir gol yedikerini dile getiren Güneş, "Haklı, haksız olabilir taç pozisyonu ama ondan sonra oyunun dışına konsantre oldu oyuncular. Yediğimiz gol, bizim için çok acemice. Taç olması önemli değil, ondan öncesi var" dedi.

AKILLA, SABIRLA, DİSİPLİNLE
''Çok kolay, gereksiz, anlamsız, dikkatsiz yediğimiz 2 gol var'' ifadelerini kullanan usta hoca şöyle devam etti: ''Hakemler belli, rakipler belli, biz belliyiz. Ne olursa olsun çıkıp doğruları yapmamız gerekiyor. Hakem hataları ne olursa olsun, sinirlenebilirsin, kızabilirsin. Her maçta hatalar oluyor. Konuşabiliriz ama bunları söylediğinde temize çıkmış olmazsın. Oyun disiplinini, gerekliliklerini iyi yapmak zorundayız. Akılla, sabırla... Oyuna o kadar müdahale oldu ki çok ısrarla olunca, bir süre sonra ipin ucu kaçtı.''


MUSLERA YİNE SÜPER
Galatasaray kaptanı Muslera, 82. dakikada çok kritik bir kurtarışa imza attı. Tecrübeli kaleci, Burak Yılmaz'ın yakın mesafeden şutunda çok iyi uzanıp topu kontrol etti. Bu gol olsa oyunun şekli değişebilirdi.

ALKIŞLAR MARİANO
Aslan'ın sağ beki Mariano da günün etkili isimlerindendi. Brezilyalı savunma oyuncusu zaman zaman yaptığı bindirmelerle Beşiktaş'a zor anlar yaşattı. Önünde oynayan Feghouli'ye de sık sık yardım etti.

MÜCADELENİN ADI DONK
Bir süredir stoperde görev yapan Donk, Marcao'nun gelişiyle asıl mevkii olan ön liberoya geçti. Hollandalı futbolcu, hırsı ve mücadeleci oyunuyla galibiyette önemli pay sahibi oldu. basmadık yer bırakmayan Donk, çok yorulunca 82'de yerini Selçuk İnan'a bıraktı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN