Beşiktaş'ta Başkan yeniden Fikret Orman

Beşiktaş'ta Başkan yeniden Fikret Orman
Pazartesi 13.05.2019

Seçimli Genel Kurul’da Hürser Tekinoktay ile yarışan Fikret Orman, 4 bin 899 oyun 2 bin 921’ini alarak 5. defa Beşiktaş başkanı seçildi.

Beşiktaş'ta sandıktan bir kez daha Fikret Orman çıktı. Siyah-beyazlı kulüp, Seçimli Genel Kurul'da başkanını seçti. Koltuk için mevcut başkan Fikret Orman ve Hürser Tekinoktay yarıştı. Orman beyaz, Tekinoktay ise sarı renkli zarfla seçime girdi. 20 sandıkta saat 12.00'de başlayan oy verme işlemi 17.00'de sona erdi. Kongrede, aidatlarını yatıran 14 bin 204 üyenin oy verme hakkı olmasına rağmen katılım 4 bin 899 oldu. Orman geçerli oyların 2 bin 921'ini alarak 3 yıl daha kulübü yönetme hakkı kazandı. Tekinoktay'a bin 617 oy çıkarken, 361 oy ise geçersiz sayıldı.

YÖNETİCİ SAYISI AZALDI
Siyah-beyazlı kulüpte dünkü seçimden itibaren bir başkan ve 13 yönetim kurulu üyesi görev yapacak. Siyah- beyazlı kulübün 15 Eylül 2018'de gerçekleştirilen tüzük tadil kongresinde kulüp yönetim kurulu üye sayısının 16'dan 14'e düşmesi yönündeki talep kabul edilmişti. Buna göre, geçmiş dönemlerde bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek üyenin görev aldığı Beşiktaş'ın yönetim kurulu, yeni dönemde bir başkan, 8 asıl ve 5 yedek olmak üzere 14 kişiden oluşacak. Yapılan bu değişiklik, 1 Ocak 2019'da yürürlüğe girmişti.

ARTIK BİRLİK ZAMANI'
Başkan seçim sonrası Beşiktaş'ta son kez seçime girdiğini açıkladı. Fikret Orman, seçim sonrasında Genel Kurul üyelerini selamlayıp teşekkür etti ve şöyle dedi: "Amacımız Beşiktaş'ı hep birlikte daha güzel, daha büyük başarılarla dolu günlere ulaştırmak. Bu yolda herkese her Beşiktaşlıya ihtiyacımız var. Artık birlik olma zamanı."

ADAM GİBİ YÖNETSİNLER
Fikret Orman, seçim sırasında yaptığı konuşmada TFF ve hakemlere eleştiride bulundu. G.Saray-Beşiktaş derbisi hakemi Bülent Yıldırım ve Rize-G.Saray maçı hakemi Serkan Çınar'ı yerden yere vuran Orman, "MHK şapkasını önüne alacak. Biz onların arkasındayız. Bu hakemlerle lig gitmez. Bülent Yıldırım gibi hakemler artık olmamalı. MHK istifa edeceğine bu işleri düzeltsin" dedi. Dünkü gibi (Rize-G.Saray) hakemleri temizlemezlerse MHK'dan ayrılsınlar. Yemin ediyorum o hakem yerine Galatasaray yöneticisi daha vicdanlı yönetirdi. Hakem futbolu bilmiyor. Ben mi ders vereceğim artık? Bunların Türk futbolundan silinmesi lazım. MHK hiç korkmasın, biz arkasındayız" ifadelerini kullanan Orman şöyle devam etti: "Federasyon da bu işi yapacaksa adam gibi yapsınlar. Öyle mıymıy mışmış yönetmesinler. Hakem masum, oyuncu masum, TFF masum, en zorda olan biziz. Beşiktaş'ın bütün şampiyonlukları temiz ve berraktır. Şampiyonluklarımızda kimseyle kavga etmedik."

TEKİNOKTAY'IN SANDIĞINDA DA ORMAN KAZANDI
Fikret Orman "Hayırlı olsun" diyerek 1. sandıkta oy kullandı. Bu sandıkta Orman 222, Tekinoktay 53 oy aldı. Diğer aday Tekinoktay ise 2 numaralı sandıkta oyunu verdi. Tekinoktay'ın oyunu kullandığı 2. sandıkta da Orman farklı kazandı (198-72). Orman, 20 sandığın 17'sinde daha fazla oy aldı.

GERGİNLİK ÇIKTI ORTALIK KARIŞTI
Genel kurulda istenmeyen olaylar yaşandı. Bazı grupların, Beşiktaş kongre üyesi ama farklı takım taraftarı olduğunu iddia ettikleri kişilere tepki göstermesi üzerine gerginlik çıktı. Karşı grubun da karşılık vermesiyle gerginlik büyüdü. Emniyet güçleri önlem aldı. Üyelerin tepki gösterdiği kişiler, emniyet mensupları eşliğinde oy kullanmadan dışarı çıkarıldı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN