O'Sullivan'ın büyük başarısı!

O'Sullivan'ın büyük başarısı!
Salı 08.05.2012 12:58

İngiliz snooker oyuncusu Ronnie O'Sullivan, Dünya Şampiyonası finalinde vatandaşı Allister ''Ali'' Carter'ı 18-11 yenerek kariyerinde 4. kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.

O'Sullivan, bu şampiyonlukla birincilik ödülü olan 250 bin sterlinin sahibi olurken, 4 dünya şampiyonluğu bulunan John Higgins'i de yakalamış oldu. Bu alanda Higgins ile birlikte üçüncülüğü paylaşan O'Sullivan'ın önünde, 6 şampiyonluğu bulunan Steve Davis ve 7 şampiyonluğu bulunan Stephen Hendry bulunuyor.

Bilardonun alt disiplinlerinden olan ''snooker''da, dünya sıralamasına etki eden turnuvalarda 24. şampiyonluğunu kazanan 36 yaşındaki O'Sullivan, ayrıca Ray Reardon'un 1978 yılında elde ettiği dünya şampiyonluğundan sonra bu başarıyı yakalayan en yaşlı 2. oyuncu oldu.

Karşılaşma sonrası konuşan Ronnie O'Sullivan, rakibi Ali Carter'ı, harika bir oyun çıkardığı için kutladı. O'Sullivan, final maçına oğlunun da gelmiş olmasının kendisini duygulandırdığını ifade ederek, ''Tüm salonda yalnızca o ve ben varmış gibi hissettim. Hayatımın en güzel anıydı'' diye konuştu.

O'Sullivan, bazı planları olduğunu ve acele karar vermek istemediğini ama spora bir süre ara verip durumu değerlendireceğini belirterek, ''Bu, sporu bıraktığım anlamına gelmiyor fakat aileme daha fazla zaman ayırmak istiyorum'' dedi.
Etiketler Ronnie O'Sullivan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN