Web Sürümüne Geç

Saygıner birinci oldu

Saygıner birinci oldu
Çarşamba 15.08.2012 11:08

Geçtiğimiz hafta "Kolombiya Açık Turnuvası" için Kolombiya, Bogota'ya giden dünya şampiyonu bilardocu Semih Saygıner, 48 sporcunun yarıştığı turnuvanın finalinde yine bir Türk'ü yenerek birinci oldu. Saygınar, Türk rakibi Tayfun Taşdemir'le karşı karşıya geldiği finalde önce geriye düştü, sonrasında aldığı sayılarla,Taşdemir'i yenerek birinci oldu.

Bilardoda ilk kez iki Türk sporcu uluslararası bir turnuvanın finalinde karşı karşıya geldi. Hava koşullarının Türkiye'nin tam tersi bir seyirde olması nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşayan Semih Saygıner, ilk 32 maçlarından itibaren maçlara iğne ile çıkmak durumunda kaldı.

Bu durumda 7 maç yapan Saygıner, yarı finalde Belçika'lı EddyLeppens'i ardından da finalde Tayfun Taşdemir'i yenerek Uluslararası Kolombiya Açık'ın birincisi oldu. Böylelikle bir ilke de imza atan Semih Saygıner, bilardoda ilk kez finalde iki Türk'ün karşılaştığı maçın da birincisi olmuş oldu.

İki yıl aradan sonra bir turnuvaya katılan ve yine birinci olan Semih Saygıner, bu hafta sonuna kadar Kolombiya Medellin'de iki, Manizales ve Bogota'da birer olmak üzere toplam 4 gösteri yapacak ve Türkiye'ye dönecek.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN