Web Sürümüne Geç

700 bin TL bağış sözü

Çarşamba 13.01.2010 14:18

Kocaelispor'un ekonomik sıkıntıları aşmak için ''Bir tuğla da sen koy'' adı altında başlattığı yardım kampanyası kapsamında düzenlenen yardım gecesinde yaklaşık 700 bin TL'lik bağış sözü verildiği bildirildi.

Kulüp başkanı Muammer Çelik, yaptığı açıklamada, 9 gün önce başlatılan kampanyaya halkın gösterdiği ilgiden memnun olduklarını, sanayicilerin ise kampanyayı yeterince desteklemediğini belirtti.

Yardım gecesinde telefonla arayarak kampanyaya katılmak isteyenlerin yaklaşık 700 bin TL'lik bağış sözü verdiğini, gecede 80 bin TL'ye yakın da makbuz karşılığı bağışta bulunulduğunu ifade eden Çelik, Kocaelisporluların biriktirdikleri harçlıkları bağışlamasından, ev kadınına, işçisinden, esnafına, sendikacılara kentin her kesiminden destek gördüklerini, eski futbolcuları Kılıçarslan Kopuz'un 10 bin, Taner Gülleri'nin ise 15 bin TL sözü vererek kampanyaya destek olduğunu kaydetti.

Çelik, şöyle konuştu:

''Özellikle sendikacıların kampanyayı desteklemesi umut verici. Kocaeli işçi kenti, bu yönde sahiplenilmek güzel, ancak sanayicilerin de kentin takımına gereken desteği sağlaması gerekiyor. Şu ana kadar kampanyaya 247 kişi ve kurum katılarak 63 bin 850 TL gelir sağlandı. Bu sayının önümüzdeki günlerde katlanarak artacağını umuyoruz.''

Çelik, İzmit İsmetpaşa Stadı'nın dış cephesinin, taraftarın 50 TL ödeyerek alacağı, üzerine yardım yapanın belirleyeceği bir ismin yazılacağı dekoratif tuğlalarla kaplanacağı kampanyada, öncelikle Kocaelispor'u kentle buluşturmak, seyircisi ve taraftarıyla kaynaştırabilmek adına geliştirildiğini, maddi gelirden ziyade taraftarın aidiyet duygusunu artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

SPORUN 'EN GÜZEL' ANLARI

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN