Web Sürümüne Geç

  Gergin bekleyiş

  07 Mayıs 2010, Cuma

  Buca avantajını sıfırladı. İzmir ekibi, Adana ile aynı puana geldi. İki takımın kaderi son maçlara bağlı. Alt sıralarda da ölüm kalım savaşı var. Kocaeli'de Rize'ye galibiyet yetecek. Mersin'e 1 puan kafi gelecek. Hacettepe ise 'galibiyet' diyor

  Bank Asya 1. Lig'de son haftaya girilirken sinirler iyice gerildi, ikincilik savaşı son haddine geldi. 3. sıradaki Adanaspor ile arasındaki 7 puanlık farkı bir hovarda gibi harcayan Bucaspor, Turkcell Süper Lig'e doğrudan katılma şansını tehlikeye attı. Adanaspor'a göre daha iyi durumda bulunan Bucaspor, son maçında Erciyesspor ile İzmir'de karşılaşacak.

  LİGİN DİBİ KARIŞIK
  Adana inatla Bucaspor'u kovaladı ve sonunda yakaladı. Toros Kaplanı son maçını Karabük ile yapacak. Adana bu maçı kazanıp Buca'nın kaybetmesini bekleyecek. Asıl kıyamet ise alt sıralarda kopuyor. Kocaeli'den sonra Dardanelspor'un düşmesi garantilendi. Hacettepe, deplasmanda Karşıyaka'yı devirip Çaykur Rize'ye oranla daha avantajlı duruma geçti.

  SON YOLCU KİM?
  Düşecek 3. takımın belli olacağı son haftada 37 puanlı Hacettepe evinde Mersin'i konuk edecek. Hacettepe ve Rize kazanırsa üç takım da 40 puana gelecek ve üçlü averajı kötü olan Mersin düşecek. Kocaeli-Rize, Hacettepe-Mersin maçları berabere biterse üzülen taraf Rize olacak. Mersin-Hacettepe berabere biter, Rize galip gelirse bu kez Hacettepe lige veda edecek.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN