Web Sürümüne Geç

  Bora ERDEM:Bu da büyük başarı

  09 Mayıs 2010, Pazar
  Haftalar önce şampiyonluğu garantileyip, kupasını müzesine taşıyan Karabükspor'un son 90 dakika için Adana'ya tatil için geldiği hiç düşünülmesin. Adanaspor karşısına tam kadro çıktılar. İlk golün ardından da peş peşe iki pozisyon yakaladı. Ancak son vuruşlarda etkili olamadı.

  Aslında Adanaspor'un bu konuma gelmesi de büyük bir başarı. Düşünün, tek başına bu kulübü sırtlamaya çalışan başkan Bayram Akgül'ü...
  Adana'da yeterli ekonomik destek yok. Lider Karabükspor haftalar önce şampiyonluğunu garantilemiş. Takipçisi Bucaspor ile Adanaspor arasındaki puan farkı 8'e çıkmış... Adanaspor son haftalarda yaptığı müthiş atakla Bucaspor'u yakalayıp, şampiyonluğa ortak oldu.

  Son 90 dakikada Adana'da nefesler tutuldu. Tribünleri dolduran 15 bin taraftar, Adanaspor'un şampiyonluğuna öylesine inandı ki, gözler sahada, kulaklar İzmir'de oynanan Bucaspor-
  Erciyesspor maçına çevrildi… Zaman zaman tribünler, İzmir'den gelen haberlerle sevindi, kimi zaman da yıkıldı. Öyle ki, bu konuma Teknik Direktör Kemal Kılıç da uydu. Yardımcısının yanlışlıkla Bucaspor, Erciyesspor maçının bir ara 1-1 olduğunu bildirmesinin ardından önce sevinç narası attı, daha sonra doğru haberi duyunca tepkisini yardımcısından çıkardı.
  Şimdi gözler Play-off'a çevrildi. Adanaspor, Play -off maçlarında Süper Lig'i hedefleyecek. Neden olmasın?

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN