Web Sürümüne Geç

  Rize'de hedef büyüdü

  11 Mayıs 2010, Salı

  Bank Asya 1. Lig'de kalmayı, son hafta Kocaelispor'u deplasmanda 3-1 yenerek başaran Çaykur Rizespor'da, kulüp başkan vekili Halim Mete, gelecek yıl hak ettikleri ve özledikleri yerde olacaklarını söyledi.

  Mete, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor Futbol Yatırım A.Ş'nin genel kurulunun yarın İstanbul'da gerçekleştirileceğini ve burada bir değerlendirme yapacaklarını belirtti.
  Günahlar ile sevapların teraziye konulacağını ifade eden Mete, ''Yönetim Kurulu olarak biraraya gelerek bir yıl içinde yaptıklarımızı masaya yatıracağız. Şirketin hesap günü geldi. Herkes artı eksi neler yaptığını masaya yatıracağız. Sportif başarısızlığı, ekonomik yapılanma, her şeyi değerlendireceğiz. Buna göre bir yol haritası belirleyeceğiz'' dedi.

  Başarısızlığın apaçık ortada olduğunu kaydeden Mete, ''Kimse başarı var diyemez. Ligde son hafta aldığımız galibiyet ile zor kaldık. Alt sıralarda olmaya layık bir takım değiliz. Bunun hesabını hepimiz vereceğiz'' diye konuştu.

  Çaykur Rizespor'un gelecek yıl için yapılanması gerektiğini vurgulayan Mete, şunları söyledi:
  ''Her alanda yaptığımız hatalardan gerekli dersleri çıkardık. Bundan sonra atacağımız adımlarda hatalara yer vermeyeceğiz. Taraftarımıza çok acı yaşattık. Bir yılımızı kaybettik. Artık kaybedecek zamanımız yok. Gerekli tedbirleri alarak, iyi bir transfer politikası izleyeceğiz. Çaykur Rizespor, gelecek yıl hak ettiği ve özlediği yerde olacak.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN