Play-off'lar start alıyor

Pazartesi 17.05.2010

Karşıyaka-Altay, Adana-Konya Süper Lig için bugün kapışıyor

BANK Asya 1. Lig'den Süper Lig'e yükselecek üçüncü ve son takımın belirleneceği Yükselme Grubu karşılaşmaları, bugün İstanbul'da Ali Sami Yen ve Atatürk Olimpiyat Stadı'nda başlıyor. Karabük ve Buca'nın ardından normal sezonu 3. ile 6.'lık arasında bitiren Adana, Altay, Karşıyaka ve Konyaspor tek devreli lig usulüne göre mücadele edecek. Yükselme Grubu'nun ilk gününde Olimpiyat Stadı'nda Karşıyaka-Altay; Ali Sami Yen Stadı'nda ise Konyaspor-Adanaspor maçları oynanacak.
Her iki karşılaşma da saat 20.00'de başlayacak. Karşıyaka-Altay maçını Kuddusi Müftüoğlu, Konyaspor-Adanaspor maçını Bülent Yıldırım yönetecek. Tüm maçların bilet fiyatları 5 TL'den satılacak. Bugün yapılacak maç öncesinde bir dizi güvenlik önlemi de alındı.İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, Altay ve Karşıyakalı taraftarların stada iki ayrı güzergahtan girmelerine karar verdi. Buna göre; Karşıyakalı taraftarlar TEM Mahmutbey gişeleri öncesi yan yol girişini, Altaylılar ise Halkalı Köprüsü Basın Ekspres yolunu kullanarak Atatürk Olimpiyat Stadı'na ulaşacaklar.

İlk kez tek devreli lig usulüne göre oynanacak maçlarnın statüsü ise şöyle: Kazanan takıma 3, berabere kalan takımlara 1'er puan verilecek olan Yükselme Grubu'nda puan eşitliği halinde iki takım arasında oynanan Yükselme Grubu müsabakası sonucuna bakılacak. Şayet bu müsabaka berabere tamamlanmış ise gol averajına bakılacak. Gol averajının da eşit olması durumunda ise daha fazla gol atan takım üst sırada yer alacak.Eşitlik devam ediyorsa, çift devreli lig usulüne göre oynanan Bank Asya 1. Lig müsabakalarındaki sıralamaya göre üstte olacak takım belirlenecek. Gol averajı da eşitse daha fazla gol atan takıma bakılacak. Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları da aynıysa çift devreli oynanan Bank Asya 1. Lig müsabakaları genel puan cetvelindeki sıralamaya göre Yükselme Grubu'ndaki sıralama belirlenecek.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA