Web Sürümüne Geç

Mersin İdman Yurdu'nda büyük dram

Pazartesi 27.09.2010 14:37

İzmir'de, Bank Asya 1. Lig'deki Karşıyaka maçının ardından nişanlısıyla trafik kazası geçiren Mustafa Aydın'ın sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan Mustafa Aydın'ın yüz, omuz ve kaburgalarında kırıklar bulunduğu, bu kırıkların akciğer ve karaciğere zarar verdiği, beyninde travma oluştuğu, bilinci kapalı halde yoğun bakımda olduğu belirtildi.

Aydın'ın Bank Asya 1. Lig'de Karşıyaka'yla yapılan maçtan sonra kafilenin otele dönmesinin ardından bazı arkadaşlarıyla izin alarak otelden ayrıldığı, İstanbul'dan gelen nişanlısı Müge Bayrak'la buluştuğu öğrenildi. Kordonboyu'nda nişanlısıyla gezen futbolcunun daha sonra takım arkadaşı Fatih Egedik'in İzmir'deki ailesine ait otomobili aldığı, otomobille nişanlısı Müge Bayrak'ın bir arkadaşını Urla ilçesine bıraktıkları ve İzmir'e dönerken kaza geçirdikleri belirlendi.

Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Mustafa Aydın ile nişanlısı Müge Bayrak'ın cep telefonlarından yakınlarına ulaşan polisin kazayı bildirdiği, haberin sabah saatlerinde takımın kaldığı otele ulaştığı belirtildi.

Kazayı öğrenen futbolcular, hastanede arkadaşları ve nişanlısının durumuyla ilgili bilgi aldı. Takımın sabah saatlerinde İzmir'den ayrıldığı, kulüp başkanı Ali Kahramanlı, bazı kulüp yöneticileri ve futbolcuların arkadaşlarının durumunu izlemek için İzmir'de kaldıkları belirtildi.

Hastanede Mustafa Aydın'ın sağlık durumuyla ilgilenen Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün Karşıyaka'yla yaptıkları karşılaşmanın ardından futbolcuların otele döndüğünü, bazılarının izin alarak İzmir'de gezintiye çıktıklarını belirtti.

Mustafa Aydın'ın, nişanlısının bir arkadaşını Urla'ya bırakmak için takım arkadaşının arabasını aldığını ifade eden Ali Kahramanlı, ''Urla'dan dönüşte yağmur başladığı sırada muhtemelen arabayı kaydırıp direğe çarpmış. Mustafa Aydın ve araçtaki nişanlısı ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış. Nişanlısı vefat etti, futbolcumuzun durumuysa ağır. Gerekli müdahaleler yapılıyor, yoğun bakımda. Çok üzüntülüyüz. Bir an önce ayağa kalkıp aramıza dönmesini ümit ediyoruz'' diye konuştu.

Takım arkadaşının durumunu takip etmek için hastanede kalan Mersin İdman Yurdu kalecisi Kerem İnan, çok üzüldüklerini belirtti.

Kerem İnan, Mustafa Aydın'ın ve nişanlısının durumuyla ilgili bilgi verirken gözyaşlarını tutamadı.

Kerem, kazada ölen Müge Bayrak'ın İstanbul'da yaşadığını ve hemşire olarak çalıştığını bildiklerini, İzmir'e nişanlısı Mustafa Aydın'ı görmek için gelmiş olabileceğini söyledi.

İzmir'in Narlıdere ilçesinde, Mersin İdman Yurdu takımının futbolcusu Mustafa Aydın'ın kullandığı 35 HE 088 plakalı otomobil yol kenarındaki direğe çarpmış, sürücü Aydın ile nişanlısı Müge Bayrak ağır yaralanmıştı. DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralılardan Müge Bayrak (21) yaşamını yitirmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN