Sebat'ın dramı

Cuma 26.11.2010

Borçlar yüzünden gelen icra memurları tüm eşyaları topladı Altyapının kullandığı otobüse de haciz nedeniyle el konuldu

Faruk Özak, Şenol Güneş, Kadir Özcan ve Serdar Bali gibi futbol camiasında ün yapmış isimleri yetiştiren, cumhuriyetle yaşıt olan Akçaabat Sebatspor, içinde bulunduğu borç batağı yüzünden kapanma tehlikesi yaşıyor. İcra memurları adeta kulübün içini boşalttı. Sadece teknik direktör ve futbolcuların eşyalarına dokunulmadı. Maddi sıkıntılar ve takımın ligde dibe vurması Sebat'ı sevenleri kahrediyor.

Otobüse de el konuldu
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Sebatspor, ligde geride kalan 14 haftada sadece 2 galibiyet aldı. Kırmızı-beyazlılar, 80 yıllık tarihinde Süper Lig'e çıkmayı başarmışken, yanlış transferler ve gereksiz savurganlıklar maddi, manevi büyük zararlara yol açtı. Bunlarla birlikte geçtiğimiz hafta kulübün altyapı sporcularına ait otobüse de hacizli olduğu gerekçesiyle trafik polisleri tarafından el konulmuştu.

Kulübümüze destek şart
Sebatspor Başkanı Zeki Öztürk, "Yaşadığımız icra ile birlikte kulübün içi boşaldı. Artık toplantıları ayakta yapacak hale geldik. Federasyona 3.5 milyon TL borcumuz gözüküyor ancak birçok yerden darbe yiyoruz. Kulübe artık yeni eşya almayacağız. Yılların takımı için birleşmek ve destek olmak şart" diye konuştu.DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA