Web Sürümüne Geç

Diyar maça çıkmayacak

Perşembe 07.04.2011 17:18

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'da 35 personelin maaşları ödenmediği için iş bırakma eylemi başlatmasının ardından Kayyum Başkanı Muhittin Ateş, Karşıyakaspor maçına çıkmama kararı aldı.

Yeşil kırmızılı ekipte 35 çalışan, yaklaşık 24 aydır maaşlarını düzenli alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi başlatması üzerine yaşanan sıkını büyüdü. Gelir olamadığı için büyük sorun yaşayan Kayyum Başkanı Ateş, bunun üzerine Karşıyaka ile pazar günü deplasmanda oynayacakları lig maçına çıkmam kararı aldı.

"YETKİYİ İADE EDECEĞİM"
Yaklaşık bir ay önce Diyarbakır 3. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin Diyarbakırspor Kulübü'ne kendisini kayyum olarak atadığını hatırlatan Ateş, şöyle dedi:

''Kulübümüzün tek kuruş gelen para yok. Hiç kimseden destek alamıyoruz. Maalesef geçmişte kulüpte görev almış kişiler en küçük gelirimize bile temlik ve haciz koyuyor. Son olarak kulüpte görev almış kişilerden Sinan İnağ, Erkan Azizoğlu ve Ali Güldamlası Spor Toto ile TFF gelirlerinin KDV'sine haciz koymuşlar. Buradan gelecek paralarla Tahkim Kurulu'ndaki dosyalara itiraz edecektik. Ancak bunlara da el konulunca itiraz edemeyeceğiz. Bu nedenle kulübün en az 2 milyon lira zararı olacak. Bu arkadaşların 8 yıl önceki alacaklarını bugün tahsil yoluna gitmesi manidardır. 8 yıldır kulüpten alacağı bulunanların bugün gelirlere temlik ve haciz koyması tesadüf değildir.

Personellerimizde alacakları ödenmediği için iş bıraktı. Biz yarın otobüsle Karşıyaka maçı için İzmir'e gitmeyi planlıyorduk. Ancak bu durumda maça çıkamayacağız.

Yarın takımı Karşıyaka maçı için İzmir'e götüremezsem, Diyarbakır 3. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurup Kayyum yetkisini iade edeceğim. Kulübe katkım olmayacaksa görevi sürdürmemin anlamı yok.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN