Ş.Yıldırım kondisyona dikkat çekti

Pazar 26.06.2011 15:50

Banka Asya 1. Lig'in yeni takımlarından Sakaryaspor'un teknik direktörü Şaban Yıldırım, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmeyi planladıklarını, kondisyona yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi.

Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, takımın durumunu ve transfer çalışmalarını değerlendirdi.

Bu sezon alt yapıdan iki üç oyuncuyu, zaman içinde A takım kadrosuna almayı düşündüğünü belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

''Kadromuzu tutmuş ve korumuş olduk, yalnız burada oyuncularımızın yaptığı fedakarlıları da gözden kaçırmamak lazım. Yönetimimiz ile iyi bir planlama içindeyiz. Şimdi yeni sezonun hazırlıklarına başlayacağız. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmeyi planlıyoruz, özellikle kondisyona yönelik çalışmalarımız ayrı bir önem kazanacak. Lige iyi bir hazırlık dönemi ile başlamak istiyoruz.''

Yıldırım, çok koşan, mücadele eden, takım oyunu oynayan bir takım olma yolunda ilerleyeceklerine dikkati çekerek, ''Hep kullandığım bir deyim var; içinde bulunduğumuz şartlar hem bir hedefe doğru koşmamızı gerektiriyor ama bir yandan da elimizdeki kadrodaki oyuncuların gelişimi var. Kısaca iki işi bir arada yapmaya çalışıyoruz. Kolay olmayacak elbette ama hedefler koymak zorundayız kendimize, hedef koymadan başarı gelmiyor'' değerlendirmesinde bulundu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN