Web Sürümüne Geç

  Konyaspor'da istifa

  05 Eylül 2011, Pazartesi

  Bank Asya 1. Lig takımlarından Konyaspor'un Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Soylu, kulüpteki görevlerinden istifa ettiğini bildirdi.

  Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, çok kötü ve şanssız bir sezon sonunda Konyaspor'un, Türkcell Süper Lig'den düştüğünü, yönetim olarak yeni sezona hazırlanmak, Konyaspor'u tekrar hak ettiği süper lige çıkartmak için yoğun çaba gösterdiklerini belirtti.

  UEFA'dan gelen transfer yasağıyla ilgili son kararın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şike dosyasında, Konyaspor adına olumlu sonuç çıkmamasının, gösterdikleri çabayı sonuçsuz bıraktığını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

  ''Anlaşılıyor ki şanssızlıklar yakamızı bırakmıyor. Şahsım olarak Konyaspor kulübünün önünü açmak, maddi destek verip gerekirse transfer yasağını kaldırtabilecek kişiler varsa onlara bu fırsatı vermek için, Konyasporumuz'un menfaatine uygun olduğu düşüncesiyle 2 Eylül 2011 tarihi itibari ile kulüpteki görevlerimden istifa etmeyi uygun buluyorum. Bu tarihten itibaren her ne kadar yöneticisi olmasam bile her zaman Konyaspor'un yanında olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN