Web Sürümüne Geç

  "Mücadele edersek, her takımı yeneriz"

  09 Eylül 2011, Cuma

  Bank Asya 1. Lig takımlarından Boluspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Giresunspor karşısında üstün yönlerini kullanarak galip gelmenin yollarını arayacaklarını söyledi.

  Hafta sonu Giresunspor ile Giresun'da oynanacak maç için yola çıkan Boluspor kafilesini Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, Boluspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, yöneticiler ve taraftarlar uğurladı.

  Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Teknik Direktör Arslan, ''Giresunspor'un ilk 11'inde oynayan futbolculardan 7 kişi gitti ama, başarısız olacakları düşünülmesin. Giresunspor futbolcuları, Giresun halkının gözünde kahraman gibi. Geçen sene takımlarını ligde bıraktılar, bu sene de takımlarını terk etmediler. Orada halk ile futbolcuları arasında güzel diyalog var. Bizim onlar kadar mücadele etmemiz lazım'' dedi.

  Giresunspor maçının kolay olmayacağını belirten Arslan, ''Her maç için bu durum aynı. Giresunspor'dan korktuğumuz anlamına gelmesin. Her rakipten belli ölçüde çekineceksin, ona göre tedbirlerini alacaksın'' diye konuştu.

  Boluspor'un son haftalarda yaptığı transferlerle ligin favori takımları arasında gösterilmesini değerlendiren Teknik Direktör Arslan, ''Boluspor'un favori gösterilmesi ya da gösterilmemesi önemli değil. Boluspor'un ne yaptığı ne yapacağı ve ne kadar mücadele edeceği önemli. Biz mücadele edebilirsek, her takımı yenebilme gücümüz var. Fakat o mücadeleyi sahaya koyamazsak o ruhu sahada sergileyemezsek her takımda bizi yenebilir. Futbolun gerçeği budur'' dedi.

  Son yapılan transferlerin Giresunspor maçında sahada yer alamayacağını ifade eden Arslan, ''Şu an için yeni transferler Veysel Cihan, Emre Toraman, Orhan Ak bu maçta forma giymeyecek. Onlar herhangi bir hazırlık maçı oynamadı. Önümüzdeki idmanlardan sonra hazır olduklarına bakılarak ilk 18'in içerisine alacağım'' dedi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN