Web Sürümüne Geç

  %5 kesinleşti

  12 Eylül 2011, Pazartesi

  Göztepe ile Karşıyaka taraftarlarının bu hafta yapılacak olan derbi maçta yarı yarıya seyirci uygulaması hayali İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında suya düştü.

  Bank Asya 1. Lig'in ikinci haftasında oynanacak olan Göztepe A.Ş. ile Karşıyaka arasındaki müsabakada yüzde 5'lik taraftar kontenjanı uygulanacak.

  İzmir İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı bugün İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, İzmir İl Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, İl Sağlık Müdürü, gençlik spor il müdürlüğü temsilcileri ile kulüp yöneticileri katıldı. İzmir Valiliği makam odasında yaklaşık 2,5 saat süren toplantı sonrasında açıklama yapan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Bank Asya 1. Lig'in ikinci haftasında oynanacak olan İzmir derbisi ile ilgili olarak Karşıyaka yöneticilerinin toplantıda stada yarı yarıya taraftar alınmasını talep ettiklerini ancak fikstürde ev sahibi olarak görünen Göztepe kulübünün yöneticilerinin isteği üzerine Karşıyaka kulübüne 2500 kişilik yer ayrılacağını söyledi. Kulüp yöneticilerinden ve taraftarlardan yeni başlayan futbol sezonunda centilmence davranmalarını isteyen İzmir Valisi Kıraç, "Kulüp yöneticilerimizle maçlardan önce centilmenlik sınırları içinde konuşmaları konusunda anlaştık.

  Umarım centilmence, insanların coşkuyla izledikleri bir futbol sezonu geçiririz" dedi. Toplantıda sporda şiddet yasası ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunduklarını anlatan Kıraç, "Statlardaki güvenliği kulüplerimiz sağlayacak. Rakip takımın taraftarların tahrik edecek olan döviz ve pankartlara izin verilmeyecek. Bileti olmayan vatandaşlar stat yakınlarına yaklaştırılmayacak" dedi. Kıraç, "Şike, teşvik primi söylentilerinin yaşandığı bugünlerde umarım önümüzdeki sezonda bu konuşmalardan uzak bir lig geçiririz. Tüm yönetici ve oyuncularımızdan biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz" diye konuştu.
  Etiketler Göztepe, karşıyaka
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN