Web Sürümüne Geç

  ''Kazanmaya yakın taraf bizdik''

  18 Eylül 2011, Pazar

  Bank Asya 1. Lig'de Karşıyaka ile 1-1 berabere kalan Göztepe'nin teknik direktörü Özcan Kızıltan, ''Kazanmaya yakın taraf bizdik'' dedi.

  Kızıltan, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, karşılıklı gollerle berabere biten müsabakada daha fazla gol atıp, kazanan taraf olmak istediklerini ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

  Öne geçtikten sonra gol pozisyonları bulduklarını ancak bunu değerlendiremediklerini belirten Kızıltan, şunları kaydetti:

  ''Talihsiz bir şekilde uzaklaştıramadığımız 1 topla kalemizde golü gördük. Bugün önemli olan futbolcuların maçı galip tamamlamayı çok istemesi ve oyunu hiç bırakmamasıydı. Geçen hafta istediğimiz puanları alamayınca moral çöküntüsü yaşadık. Göztepe'den beklenti fazla. Bu bir baskı oluşturuyor doğal olarak. Ancak kaliteli oyunculardan kurulu bu baskıyı kaldırabilecek bir kadromuz var. Denizlispor maçının ardından İzmir derbisinde tansiyonu yüksek bir maçı geride bıraktık. Karşılaşma çok güzel geçti. Kazanmaya yakın taraf bizdik. Girdiğimiz pozisyonlarda başarılı olamayınca beraberliğe razı olduk.''

  Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kızıltan, karşılaşmanın ilk yarısında Karşıyaka'ya pozisyon vermediklerini, 45-60. dakikalar arasında da pozisyon zenginliğinin kendilerinde bulunduğunu belirterek, ''Farklı kazanması gereken bir takım varsa o bizdik. 1-1'den sonra maçı kaybedebilirdik ama kazanmaya yakın, hatta farklı kazanması gereken Göztepe idi. Takımımız ileriye yönelik iyi sinyaller verdi. Bizim takımımızın kapasitesi bu değil, daha iyisini yapacağız'' dedi.

  -KARŞIYAKA CEPHESİ-
  Karşıyaka teknik direktörü Reha Kapsal ise oyunun dengeli başladığını, daha sonra final paslarını iyi değerlendiremedikleri dönemde çok basit bir gol yediklerini söyledi.

  İlk yarıda Göztepe'nin başka pozisyonu olmadığını kaydeden Kapsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Devre biterken yüzde yüz gol kaçırdık. Yeni oyuncularla 1-0'dan geri dönmenin zorluğunu yaşadık. 2. yarıda maç 3-1, 4-1 olabilirdi. İkinci yarıda 6 tane pozisyonumuz var, geçen hafta 8 tane kaçırmıştık. Gol pozisyonu yaratıyoruz. 2. yarıda Göztepe kenar ortalarıyla duran toplardan şuursuzca pozisyon üretmeye çalıştı. Karşıyaka bu değil, yeni bir takımız, zamanla daha iyi olacağız. Daha farklı oynamak için 7-8. maçı bulmalıyız. 2 haftadır maçı forse ettiğimiz zaman gol yiyoruz. 2 haftadır ilk golü biz bulamadık. İlk golü bulsak takımın güveni gelecek, daha rahat oynayacak. Şu an için oynadığımız futbolla yüzde 50-60'lardayız. Bütünlüğü sağladıktan sonra ilerideki maçlarda çok daha farklı bir takım ortaya çıkacak.''
  Kapsal, karşılaşmanın atmosferinin çok iyi olduğunu belirterek, ''İsterdim ki taraftar yüzde 50 yüzde 50 olsun. Derbide bir teknik direktör olarak bulunmak hoş bir duyguydu'' dedi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN