Web Sürümüne Geç

  Derbide gülen yok

  18 Eylül 2011, Pazar

  Büyük heyecana sahne olan İzmir derbisinde Göztepe öne geçti, Karşıyaka beraberliği buldu

  Bank Asya 1. Lig'in ikinci haftasında İzmir derbisinde Göztepe ve Karşıyaka'yı karşı karşıya getiren mücadele karşılıklı gollerle 1-1 berabere sona erdi. Göztepe'nin golü 30'da İlhan Şahin'in kafasından gelirken, Karşıya adına Erdi Kasapoğlu 64. dakikada beraberlik golüne imza attı. İki takım
  taraftarı da maça büyük ilgi gösterdi.

  Kaptan İlhan coşturdu
  Ataklarını ilk yarının ortalarında sıklaştırmaya başlayan Göztepe, 30. dakikada kaptanının kafasından gelen golle taraftarlarını adeta sevinçten çıldırttı. İlhan bu dakikada sevincini taraftarıyla paylaştı. 64'te ise Erdi kritik bir gole imza atarak Karşıyaka'ya bir puanı getiren golü kaydetti.

  Tribünler doldu
  Bank Asya 1. Lig'de İzmir derbisinde oynanan Göztepe-Karşıyaka maçında Göztepeli taraftarlara ayrılan kapalı tribünün tamamı ve açık tribünün büyük bölümü doldu. Deplasman takımı statüsündeki Karşıyaka'nın yaklaşık 2 bin 500 taraftarı da takımlarını destekledi. Maç boyunca büyük heyecan yaşandı.

  Maç öncesi gerginlik
  Göztepe ile Karşıyaka İzmir derbisinde 7 yıl sonra karşı karşıya gelirken, iki ekibin taraftarlarının Atatürk Stadı'na gelişi sırasında gerginlik çıktı. Polis kordonunda stada getirilen Karşıyaka taraftarı, kapalı tribüne girmekte olan Göztepe taraftarına saldırmak istedi. Göztepe taraftarı ise bu harekete taş atarak karşılık verdi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN