Web Sürümüne Geç

  "Daha fazla mücadele..."

  20 Eylül 2011, Salı

  Bank Asya 1. Lig'de, hafta sonunda sahasında Göztepe ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un futbol şube sorumlusu Oğuz Aydın, her geçen hafta çok daha fazla mücadele eden bir ekip olmak için çalıştıklarını söyledi.

  Aydın, yaptığı açıklamada, ilk iki haftanın maçlarına bakıldığında, bu sezonun çok zor geçeceğinin görüldüğünü öne sürerek, ''Puanlama ve alınan sonuçlar, bu sezonun genel tablosunu ortaya koyuyor. Sahada mücadele eden, 90 dakika iyi direnen ve taktik anlayışını sahaya iyi yansıtan takımlar başarılı olacak. Bizim de ilk iki hafta sonunda bazı eksiklerimiz var. Sakat oyuncularımız, sakatlıktan yeni çıkan ve tam hazır olmayan oyuncularımız var. Bunların hazır hale gelmesi ile daha da iyi olacağız. Her geçen hafta çok daha fazla mücadele eden bir ekip olmak için çalışacağız. Her hafta çok daha iyi bir takım izlettirmek istiyoruz'' dedi.

  Göztepe'nin iyi bir ekip olduğunu ifade eden Oğuz Aydın, ''Ancak, rakibimiz henüz takım olarak istediği uyumu sağlayabilmiş değil. Zaman zaman sahada çok iyi işler yapıyorlar. Hiç kolay maç olmayacak. Çok zorlu bir 90 dakika bizi bekliyor. Saha içindeki zorlukları aşarak kazanmak istiyoruz. Bunun için de taraftar desteği bekliyoruz'' diye konuştu.

  Takımların en büyük gücünün taraftar olduğunu da kaydeden Aydın, ''Taraftarımızın bu sezonun ilk iki haftada alınan sonuçlara ve oynanan oyuna bakarak, olumlu şeyler söylediğini duyuyoruz. Bu, motivasyonumuzu ve çalışma azmimizi artırıyor. Her geçen hafta üzerine koyarak ilerleyeceğiz. Daha da iyi olmak için uğraşacağız. Ancak en önemli gerçek, her maç taraftar desteğine ihtiyacımızın olması. Göztepe maçında da onlardan destek bekliyoruz. Futbolcu kardeşlerimizi yalnız bırakmasınlar. Seyircimiz, sonuç ne olursa olsun, sahada koşan, yüreğini ortaya koyan bir takım izleyecek'' şeklinde konuştu.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN