Web Sürümüne Geç

  "Oldukça genç bir kadromuz var"

  20 Eylül 2011, Salı

  Bank Asya 1. Lig takımlarından İstanbul Güngörenspor'un Teknik Direktörü Fahrettin Genç, önemli bir revizyon yaptıkları takımlarının bu dönemde zorlandığını ancak oyuncularına güvendiklerini söyledi.

  Sezonun ilk maçında Akhisar Belediyespor'a kendi evinde 1-0 yenilen, ikinci maçında ise deplasmanda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la 0-0 berabere kalan İstanbul Güngörenspor'da teknik direktör Fahrettin Genç, geçen yıla oranla kadrolarının yüzde 70 değiştiğini aktarırken, ''Oldukça genç bir kadroya sahibiz ve şu an biraz zorlanıyoruz ama oyuncularımızın yeteneklerini biliyoruz. Takımlarında forma şansı bulamayan ancak kalitelerine inandığımız genç oyuncuları bir araya getirdik. Maç kondisyonları açısından istediğimiz seviyede değiliz'' diye konuştu.

  İlerleyen haftalarda takımın daha iyi hale geleceğinin altını çizen Genç, ''İlerleyen zamanlarda bu çocuklar daha iyi olacaklar. Ligdeki konumumuzu daha iyi bir hale getireceğiz. Hareketli, dinamik ve genç bir takımız'' dedi.

  Fahrettin Genç, Bank Asya 1. Lig'in bu sezon çok çekişmeli olduğuna dikkati çekerken, ''Takımlar önemli yatırımlar yaptı. Süper Lig'den çok daha heyecanlı maçlar izleneceğine inanıyorum. İki hafta geride kaldı ve 2 galibiyet alabilen ekip yok. Bizim de ortamda yerimizi alabilmemiz için aynı tansiyona çıkmamız gerekli. Biraz zorlanacağız ancak en kısa zamanda bu durumu düzeltmek istiyoruz. Kat kat fazla harcamalar yapan rakiplerimiz karşısında bu takımla iyi neticeler alabilirsek, olağanüstü bir şey olur. İçimizden flaş oyuncular çıkabilir. Bu potansiyeli de görüyoruz'' diyerek sözlerini tamladı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN